HomeTenisKaśnikowski i Majchrzak ponownie zwycięscy. Są o krok od głównej drabinki US Open

Dwóch polskich tenisistów jest o krok od awansu do głównej drabinki wielkoszlemowego US Open. Maks Kaśnikowski i Kamil Majchrzak wygrali swoje półfinałowe mecze w eliminacjach i od gry w turnieju dzieli ich tylko po jednym starciu.

Majchrzak i Kaśnikowski

Aflo Co. Ltd. / Alamy | Zuma Press / Alamy

Kaśnikowski zagra o główną drabinkę US Open

Kaśnikowski w półfinale eliminacji mierzył się z wyżej notowanym Stefano Napolitano (136. ATP). Różnica rankingowa nie miała jednak w tym przypadku znaczenia. W pierwszym secie Polak przełamał rywala w decydującym momencie, dzięki czemu triumfował 7:5.

Drugi set ułożył się dla Kaśnikowskiego od samego początku – w pierwszym gemie wygrał przy serwisie Włocha i dowiózł tę przewagę do samego końca, wygrywając 6:4. W pojedynku decydującym o awansie do głównej drabinki US Open Polak zmierzy się z Francuzem Antoine Escoffierem (217. ATP).

Stefano Napolitano (136. ATP) – Maks Kaśnikowski (194. ATP) 5:7, 4:6

Majchrzak również w finale eliminacji

W nocy ze środy na czwartek w finale zameldował się również Kamil Majchrzak, którego rywalem był Daniel Elahi Galan (129. ATP). Pierwszy set był popisem w wykonaniu polskiego tenisisty – dał Kolumbijczykowi wygrać tylko jednego gema i bez większego problemu triumfował 6:1.

Drugą partię Galan rozpoczął od prowadzenia 2:0, ale Majchrzak szybko odrobił straty, a na prowadzenie wyszedł przy stanie 5:4. Po chwili wykorzystał drugą piłkę meczową i wygrał całego seta 6:4. W finale eliminacji Polak zagra z Włochem Mattią Belluccim (102. ATP).

Kamil Majchrzak (169. ATP) – Daniel Elahi Galan (129. ATP) 6:1, 6:4