HomePiłka nożnaKamil Piątkowski uratował Salzburg! Kluczowa interwencja Polaka [WIDEO]

Kamil Piątkowski uratował Salzburg! Kluczowa interwencja Polaka [WIDEO]

Źródło: Canal + Sport

Kamil Piątkowski uratował Salzburg przed stratą gola w meczu 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów. Polski stoper zablokował Władysława Wanata. Spotkanie było transmitowane na antenie Canal + Sport.

Kamil Piątkowski wślizg

X / Canal + Sport

Piątkowski szefem defensywy

Kamil Piątkowski od początku sezonu jest ważnym elementem defensywy Salzburga. Z wyniki austriackiego giganta odpowiada aktualnie Pepijn Lijnders, czyli były asystent Jurgena Kloppa w Liverpoolu. To właśnie Holender dał szansę Polakowi, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Granadzie. Przypomnijmy, że były zawodnik Rakowa Częstochowa wraz z Kamilem Jóźwiakiem pożegnał się z La Liga.

Stoper wyszedł w podstawowym składzie Byków na mecz 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów i w 29. minucie miał swój udział przy pierwszym golu. Wychowanek Karpat Krosno zagrał do Moussy Yeo, który następnie obsłużył podaniem Nene, a ten trafił do siatki. Z kolei w drugiej połowie Piątkowski przypieczętował czyste konto Salzburga. Andrij Jarmołenko wypatrzył Władysława Wanata i gdy wydawało się, że Ukrainiec za chwilę wpiszę się na listę strzelców, na jego drodze stanął trzykrotny reprezentant Polski, który wybił piłkę wślizgiem. Ostatecznie to podopieczni Lijndersa wygrali 2:0. Warto dodać, że mecz odbył się na Arenie Lublin.

KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Pojawiły się konkrety. Wiadomo, ile Piesiewicz zarabia w PKOl-u
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Red Bull ma poważny problem! Trwa prawdziwy wyścig z czasem
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie