HomePiłka nożnaUdany początek Polaków w Wolfsburgu. Debiut Grabary, asysta Kamińskiego

Udany początek Polaków w Wolfsburgu. Debiut Grabary, asysta Kamińskiego

VfL Wolfsburg wygrał 1:0 z piątoligowym TuS Koblenz i awansował do drugiej rundy Pucharu Niemiec. W ekipie “Wilków” zagrali debiutujący Kamil Grabara i Jakub Kamiński, który zanotował asystę przy bramce dającej gościom zwycięstwo.

Jakub Kamiński

dpa picture alliance / Alamy

Kamiński i Grabara zagrali w Wolfsburgu

Jak co roku, jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu Bundesligi rozgrywana jest pierwsza runda Pucharu Niemiec. W poniedziałkowe popołudnie VfL Wolfsburg mierzył się na wyjeździe z grającym na piątym poziomie rozgrywkowym klubem TuS Koblenz.

W wyjściowym składzie ekipy “Wilków” pojawiło się dwóch polskich piłkarzy – Jakub Kamiński i Kamil Grabara, dla którego był to oficjalny debiut w zespole prowadzonym przez Ralpha Hasenhuttla po letnim transferze z FC Kopenhagi.

Asysta Kamińskiego przy zwycięskim golu

Choć goście mieli wyraźną przewagę przez cały mecz, ostatecznie wygrali zaledwie 1:0. W 15. minucie gola na wagę awansu do drugiej rundy strzelił Patrick Wimmer, a asystował mu Kamiński, który celnie dośrodkował z rzutu rożnego. Obaj Polacy przebywali na murawie przez pełne 90 minut.

Teraz przed VfL Wolfsburg znacznie trudniejsze zadanie. W najbliższą niedzielę zagra bowiem na własnym stadionie z Bayernem Monachium w premierowej kolejce Bundesligi. Na ten moment trudno wskazać, jak duże szanse Kamiński i Grabara mają na grę w wyjściowym składzie.