HomeTenisWyeliminowała Świątek, sięgnęła po tytuł. Sabalenka najlepsza w WTA Cincinnati

Wyeliminowała Świątek, sięgnęła po tytuł. Sabalenka najlepsza w WTA Cincinnati

Źródło: WTA

Aryna Sabalenka okazała się triumfatorką tegorocznej edycji turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Białorusinka, która w półfinale wyeliminowała Igę Świątek, w pojedynku o tytuł wygrała w dwóch setach z Amerykanką Jessicą Pegulą.

Aryna Sabalenka

Sabalenka lepsza od Peguli

W niedzielne popołudnie Aryna Sabalenka wygrała pierwszy w tym sezonie mecz z Igą Świątek. Białorusinka, która nie zagrała na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, w półfinale zmagań w Cincinnati wygrała z polską tenisistką 6:3, 6:3, prezentując się ze znacznie lepszej strony.

W finałowym starciu rywalką Sabalenki była Jessica Pegula, która z kolei uporała się w półfinale w trzech setach z Paulą Badosą. Pierwszy set przebiegł niemal całkowicie po myśli Białorusinki – przełamała Amerykankę w czwartym gemie i pewnie wygrała tę partię 6:3.

Drugi set ponownie rozpoczął się od przegranego serwisu przez Pegulę, a na odpowiedź trzeba było czekać do dziesiątego gema, kiedy to wygrała przy serwisie Sabalenki i wyrównała do stanu 5:5. Po chwili ponownie dała się jednak przełamać, a Białorusinka dopięła swego i triumfowała 7:5.

Drugi tytuł Sabalenki w tym roku

Zmagania w Cincinnati były drugim tegorocznym triumfem Aryny Sabalenki. Wcześniej, pod koniec stycznia okazała się najlepsza w Australian Open. Niebawem spróbuje dołożyć do swojego dorobku kolejny wielkoszlemowy triumf – w zbliżającym się US Open będzie próbowała co najmniej powtórzyć wynik sprzed roku, kiedy to dotarła do półfinału.