HomePiłka nożnaPodział punktów na Estadio de la Ceramica. Atletico remisuje z Vilarealem

Podział punktów na Estadio de la Ceramica. Atletico remisuje z Vilarealem

Atletico Madryt w pierwszej kolejce tego sezonu La Liga przyjechało na Estadio de la Ceramica zmierzyć się z Villarealem. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Padł remis 2:2.

Alexander Sorloth

PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy

Kanonada w pierwszej połowie

Od samego początku spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i nie brakowało w nim intensywności. W 15. minucie do bramki trafiło Atletico Madryt. Reinildo wykończył bardzo dobre dośrodkowanie, ale jego gol nie został uznany. Wszystko ze względu na to, że Mozambijczyk był na pozycji spalonej.

Chwilę po tym na prowadzenie wyszedł natomiast Villareal. Fenomenalnie w polu karnym Atletico zachował się Arnaut Danjuma. Holender mocnym uderzeniem po ziemi pokonał Oblaka i zdobył pierwsza bramkę dla Żółtej Łodzi Podwodnej w tym sezonie.

To wyraźnie zezłościło jednak przyjezdnych z Madrytu. Już dwie minuty po trafieniu Villarealu podopieczni Simeone rzucili się do ataku i to zaowocowało. Po bardzo ładnie rozegranej akcji potężnym uderzeniem pod poprzeczkę bramkarza pokonał Marcos Llorente. Na Estadio de la Ceramica po 20 minutach mieliśmy wynik 1:1.

To nie był jednak koniec emocji w pierwszej połowie. W 38. minucie katastrofalny błąd popełnił Jan Oblak. Bramkarz Materacy nie porozumiał się ze swoim obrońcą i minęła go piłka dośrodkowana przez Baenę. Zaskoczony takim przebiegiem spraw był Koke. Futbolówka odbiła się od Hiszpana i wpadła do bramki.

Gdy wydawało się, że gospodarze będą zadowoleni z prowadzenia do przerwy, to do gry wkroczył Alexander Sorloth. Nowy nabytek Atletico bardzo dobrze nabiegł na dośrodkowanie od Pablo Barriosa i strzałem głową pokonał bramkarza Villarealu. Po chwili sędzia zaprosił piłkarzy obu drużyn do szatni przy remisie 2:2.

Druga połowa bez fajerwerków

Przez bardzo długi czas po wznowieniu gry było już znacznie spokojniej niż w pierwszej połowie. Przy piłce nieco częściej utrzymywało się Atletico, ale żadna z drużyn nie potrafiła wykreować sobie konkretniejszej sytuacji na zdobycie kolejnej bramki.

W 77. minucie miała miejsce rzecz na pewno warta odnotowania. Swój debiut w drużynie Diego Simeone zaliczył niedawno pozyskany z Manchesteru City Julian Alvarez.

Jednak nawet tak przebojowy piłkarz jak Argentyńczyk nie był już w stanie zmienić wyniku spotkania. Remisowy rezultat utrzymał się już do końcowego gwizdka arbitra. Villareal oraz Atletico Madryt tym samym na start sezonu dzielą się punktami.

Villareal – Atletico Madryt 2:2
Gole
: Danjuma 18′, Koke (sam.) 38′ – Llorente 20′, Sorloth 45+5′
Żółte kartki: Pino – Le Normand, Barrios, Lino
Wyjściowy skład Villarealu: Conde – Kiko, Albiol, Bailly, Cardona – Baena, Parejo, Comesana – Pino, Moreno, Danjuma
Wyjściowy skład Atletico: Oblak – Llorente, Azpilicueta, Witsel, Le Normand, Reinildo – Griezmann, Koke, Barrios – Sorloth, Lino

Puchar Polski: Kolejna sensacja! Ekstraklasowicz wyeliminowany przez III-ligowca
David Balda skomentował nowy transfer Śląska. Sporo pochwał
Girona wpakowała sobie dwie bramki samobójcze. Szalony mecz w Lidze Mistrzów [WIDEO]