HomePiłka nożnaRemis we Wrocławiu. Osłabiony Śląsk nie dał rady Koronie

Remis we Wrocławiu. Osłabiony Śląsk nie dał rady Koronie

Źródło: Canal Plus Sport

Śląsk Wrocław wciąż bez zwycięstwa w nowym sezonie ligowym. Wicemistrz Polski zremisował 1:1 z Koroną Kielce.

Śląsk Wrocław

SOPA Images Limited / Alamy

Czerwona kartka Yehora Matsenki

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Częściej operowali piłką, stworzyli sobie też więcej sytuacji do strzelenia gola. Nie zdołali jednak trafić do kieleckiej bramki. Do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku bezbramkowym

Po zmianie stron okoliczności sprawiły, że Korona mogła pokusić się o sprawienie niespodzianki. W 59. minucie z boiska wyrzucony został Yehor Matsenko. Ukrainiec dopuścił się faulu przed własnym polem karnym, czerwona kartka była w pełni uzasadniona. Śląsk w dziesiątkę miał spore problemy, aby powalczyć z Koroną o pełną pulę.

Emocjonująca końcówka

Wydawało się, że wrocławianie przegrają starcie z Koroną. W 87. minucie do siatki trafił Adrian Dalmau, który wykorzystał podanie Marcela Pięczka. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził jednak Petr Schwarz. Czech uratował remis dla wicemistrza Polski. Asystę przy tym trafieniu zapisał na swoim koncie Mateusz Żukowski.

Dla Śląska to już trzeci remis w nowym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Wcześniej wicemistrzowie podzielili się punktami z Lechią Gdańsk i Widzewem Łódź. Drużyna Jacka Magiery nie odniosła jeszcze zwycięstwa w rozgrywkach ligowych 2024-25. W podobnej sytuacji jest też Korona Kielce. Złocisto-Krwiści mają na koncie jeden punkt mniej.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce 1:1

Gol: Schwarz 90+3′ – Dalmau 87′

Żółte kartki: Nahuel, Petrov – Matuszewski, Hofmayster, Resta, Trojak

Czerwona kartka: Matsenko

Wyjściowy skład Śląska: Leszczyński – Matsenko, Petrov, Petkov, Guercio – Pokorny – Ince, Cebula, Schwarz, Nahuel – Musiolik.

Wyjściowy skład Korony: Dziekoński – Zwoźny, Resta, Trojak, Matuszewski – Hofmayster – Długosz, Remacle, Pedro, Trejo – Szykawka.