HomePiłka nożnaCo zrobił Krystian Bielik?! Kuriozalny samobój Polaka

Co zrobił Krystian Bielik?! Kuriozalny samobój Polaka

Źródło: X/CMF

Krystian Bielik znalazł się na ustach kibiców Birmingham City po sobotnim meczu z Wycombe Wanderers. Polak otworzył wynik spotkania strzelając kuriozalną bramkę samobójczą.

Krystian Bielik

Kyle Andrews / Alamy

Krystian Bielik z trafieniem samobójczym

Krystian Bielik latem przedłużył umowę z trzecioligowym Birmingham City. Wydawało się, że po latach problemów zdrowotnych i idącym za nimi niedoborem minut Polak wreszcie ustabilizuje się na dłużej w jednym miejscu. Niestety, w trakcie okresu przygotowawczego problemy zdrowotne Bielika znów dały o sobie znać, choć tym razem nie było to nic groźnego i obrońca od pierwszej kolejki League One wskoczył do wyjściowego składu Birmingham.

W sobotę Birmingham City w ramach trzeciej kolejki ligowych zmagań mierzyło się z Wycombe Wanderers. Wynik spotkania otworzył Krystian Bielik, ale zrobił to w mocno absurdalny sposób. Polak był ostatnim obrońcą swojej drużyny i po centrze rywala w pole karne wbiegł w piłkę, wpakował ją do własnej siatki, samemu lądując w bramce. Na szczęście dla dwudziestosześciolatka Birmingham odwróciło losy spotkania i pokonało Wycombe 3:2.

Bielik od początku sezonu jest podstawowym graczem swojej drużyny i rozegrał jak dotąd komplet 270 możliwych minut. W dwóch pierwszych spotkaniach dzierżył nawet opaskę kapitańską.

Santiago Canizares chwali Szczęsnego. Ma jednak jedną wątpliwość
Szczęsny szczęśliwy po dołączeniu do FC Barcelony. Nie ukrywa tego
Szczęsny poczeka na debiut w Barcelonie. Kiedy może zagrać?
Barcelona szykuje sensacyjny transfer. Marzą o jego powrocie
Goncalo Feio ma poparcie szatni? Jest jasny sygnał
Szczęsny w Barcelonie. Bramkarz musi jednak być wariatem! Jego serce znów zapłonęło