HomePiłka nożnaAli Gholizadeh w końcu pokazał klasę. Trzy punkty dla Lecha Poznań [WIDEO]

Ali Gholizadeh w końcu pokazał klasę. Trzy punkty dla Lecha Poznań [WIDEO]

Lech Poznań pokonał Zagłębie Lubin 1:0 w meczu 5. kolejki Ekstraklasy. O zwycięstwie Kolejorza przesądziła akcja duetu Gholizadeh-Sousa w 20. minucie gry.

Bramka Lecha z Zagłębiem Lubin

X / Canal + Sport

Lech Poznań przyjechał do Lubina po zeszłotygodniowym remisie z Rakowem Częstochowa. Przypomnijmy, że podopieczni Nielsa Frederiksena zaprzepaścili szansę na zwycięstwo w 86. minucie, gdy Ali Gholizadeh dośrodkował w pole karne, a tam z najbliższej odległości pomylił się Bryan Fabiema. Z kolei gospodarze zremisowali 1:1 z Lechią Gdańsk.

Skromne zwycięstwo Lecha Poznań

Początek meczu na KGHM Zagłębie Arena przebiegał w dość spokojnym tempie. Miedziowi upatrywali swojej szansy w kontrataku. Natomiast Duma Wielkopolski próbowała przełamać defensywę rywala atakiem pozycyjnym. Dodatkowo oba zespoły chciały zdominować środek boiska. Sytuacja uległa zmianie w 20. minucie spotkania. Najdroższy piłkarz w talii Frederiksena – Gholizadeh obsłużył prostopadłym podaniem Alfonso Sousę, a Portugalczyk pokonał Dominika Hładuna. Bramkarz miał piłkę na rękach, ale siła strzału zaważyła na nieskutecznej interwencji 28-latka.

Stracona bramka sprawiła, że Zagłębie zaczęło z większym animuszem wchodzić w pole karne gości. Jednak Lech skutecznie radził sobie w defensywie, a w najgorszym wypadku, tak jak przy próbie Dawida Kurmiowskiego na posterunku był Bartosz Mrozek.

Po zmianie stron 24-latek zanotował nawet potrójną interwencję. Najpierw zatrzymał uderzenie Mateusza Wdowiaka, później Adama Radwańskiego, a finalnie z ostrego kąta Polaka nie zdołał pokonać Luis Mata. W 67. minucie Wdowiak zaprzepaścił kolejną okazję na zdobycie bramki, ponieważ po kontrataku wpadł w pole karne. Tym razem były zawodnik Rakowa Częstochowa pod presją obrońcy Lecha kopnął nad poprzeczką.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Dzięki skromnej wygranej Poznaniacy zajęli fotel lidera Ekstraklasy. Należy jednak pamiętać, że swoich spotkań nie rozegrali jeszcze piłkarze Widzewa oraz Piasta. Dodatkowo Jagiellonia z uwagi na eliminacje do Ligi Mistrzów ma przed sobą zaległe starcie z Motorem Lublin. Podopieczni Waldemara Fornalika okupują 13. lokatę.

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 0:1 (0:1)
Bramki: 20. Sousa
Żółte kartki: Ba Loua, Pereira, Gurgul
Wyjściowy skład Zagłębia Lubin: Hładun, Ławniczak, Grzybek, Orlikowski, Mata, Kusztal, Wdowiak, Makowski, Mróz, Radwański, Kurminowski
Wyjściowy skład Lecha Poznań: Mrozek, Pereira, Douglas, Milić, Gurgul, Murawski, Kozubal, Sousa, Ba Loua, Gholizadeh, Ishak