HomePiłka nożnaGol stadiony świata. Jak to zrobili piłkarze Jagiellonii?! [WIDEO]

Gol stadiony świata. Jak to zrobili piłkarze Jagiellonii?! [WIDEO]

Źródło: Canal + SPORT

Drugiej bramki Jagiellonii w sobotnim meczu z Cracovią nie powstydziłyby się najlepsze drużyny świata. Przy golu Jarosława Kubickiego gracze “Jagi” wymienili wcześniej między sobą pięć podań na jeden kontakt.

@CANALPLUS_SPORT screen "X"

Jagiellonia zachwyciła

Pierwsza połowa meczu Jagiellonii Białystok z Cracovią obfitowała w aż cztery gole. Już w trzeciej minucie starcia Benjamin Kallman po podaniu Davida Kristjana Olafssona otworzył wynik starcia. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź “Jagi”, która w 12. i 27. minucie zdobyła dwie bramki. Najpierw drogę do siatki znalazł Lamine Diaby-Fadiga, a następnie Jarosław Kubicki.

To drugi gol “Dumy Podlasia” wzbudził największe emocje. Darko Czurlinow rozpoczął akcję schodząc z futbolówką do środka z lewego skrzydła. Uwolnił się od rywali podając do Romanczuka – następnie zadziała się magia. Piłkarze Jagiellonii błyskawicznie wymienili między sobą kolejne podania, wystawiając Kubickiemu piłkę jak na tacy.

Cracovia w 30. minucie meczu odpowiedziała golem Jakuba Jugasa. “Pasy” krótko wykonały rzut rożny. Po posłaniu dośrodkowania przy chaosie najlepiej odnalazł się właśnie czeski defensor. Do przerwy w meczu Jagiellonii z Cracovią mamy rezultat 2:2.

Tabela po pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. Sensacyjny wicelider!