HomePiłka nożnaWisła Kraków znów ukarana. Do zapłaty prawie 200 tysięcy złotych!

Wisła Kraków znów ukarana. Do zapłaty prawie 200 tysięcy złotych!

Źródło: X/Wisła Kraków

Wisła Kraków opublikowała oficjalny komunikat w sprawie meczu ze Spartakiem Trnawa w ramach trzeciej rundy eliminacji do Ligi Konferencji. Jak się okazało, zachowanie kibiców Białej Gwiazdy nie spodobało się władzom UEFA.

Wisła Kraków

Konrad Swierad / Alamy

Wisła dostała karę finansową od UEFA

Piłkarze prowadzeni przez Kazimierza Moskala będą chcieli szybko zapomnieć o meczu ze Spartakiem Trnawa. Choć to ekipa z Krakowa objęła prowadzenie, w drugiej połowie miał miejsce koncert słowackiego zespołu. Spartak strzelił Wiśle trzy gole w ciągu 13 minut, co sprawia, że przed rewanżem Biała Gwiazda znajduje się w naprawdę trudnym położeniu.

Jakby tego było mało, po zakończeniu spotkania UEFA postanowiła nałożyć na pierwszoligowca karę finansową.

– Po meczu ze Spartakiem Trnawa UEFA ukarała Wisłę Kraków karą 40 500 euro (~ 175 000 złotych) za wykorzystanie przez kibiców Białej Gwiazdy materiałów pirotechnicznych, które są niedozwolone. Zdarzenie to zostało wpisane do raportu delegata. – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na portalu X.

To nie pierwsza kara dla Wisły Kraków po powrocie do europejskich pucharów. Po pierwszym meczu z Rapidem Wiedeń Biała Gwiazda musiała zapłacić ok. 30 tysięcy złotych. Po jednym ze starć z kosowskim KF Llapi klubowy budżet ucierpiał jeszcze bardziej.

Choć Spartak Trnawa ma w tym momencie dwubramkową przewagę nad ekipą Kazimierza Moskala, Wisła Kraków spróbuje odrobić straty z pierwszego meczu już w czwartek (15 sierpnia) o godzinie 20:30. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy ul. Reymonta.