HomeTenisPopyrin po wyrównanym starciu lepszy od Hurkacza! Polak odpada w ćwierćfinale

Popyrin po wyrównanym starciu lepszy od Hurkacza! Polak odpada w ćwierćfinale

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu rywalizował z Australijczykiem Alexeiem Popyrinem. Ostatecznie Polak przegrał 1:2.

Hubert Hurkacz Montreal

Popyrin triumfuje po wyrównanym meczu

Hubert Hurkacz nie dał rady wyleczyć urazy tak szybko, aby wyrobić się na igrzyska olimpijskie. Polak po ominięciu wielkiej imprezy wraca jednak na kort i rywalizował podczas turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu. Hurkacz w drugiej rundzie turnieju pokonał Thanasisa Kokkinakisa (2:1). W kolejnym starciu 2:1 wygrał także z Arthurem Rinderknechem. W ćwierćfinale trafił natomiast na Alexeia Popyrina.

Początek spotkania stał na bardzo wyrównanym poziomie, ale w dwóch pierwszych gemach lepszy był Popyrin. Hurkacza stać było jednak na powrót i wygranie trzech kolejnych, czym wyszedł na prowadzenie. Co prawda Polak wypuścił jeszcze jednego gema, ale potem nic go już nie zatrzymało i wygrał pierwszego seta 6:3.

W kolejnej serii znów pierwszy gem padł łupem Australijczyka. Po chwili Hurkacz jednak wyrównał na 1:1. Podobnie jak w pierwszym secie, po sześciu gemach na tablicy wyników widniało 3:3, co zapowiadało bardzo wyrównaną końcówkę. Tak też było i przez kolejne wymiany tenisiści szli łeb w łeb. Do rozstrzygnięcia drugiego seta potrzebny był tie-break. W nim Hurkacz także nie miał łatwego zadania i ostatecznie nie podołał. Popyrin wygrał go 7:5.

Wyrównany poziom meczu utrzymywał się także w trzecim secie. Po siedmiu gemach na prowadzenie 4:3 wyszedł Hurkacz. Do tej pory żaden z zawodników nie był w stanie przełamać rywala. W kolejnym gemie nie dokonał tego także Popyrin i bardzo trudno było przewidzieć, który z zawodników wyjdzie z tego starcia zwycięsko.

Wreszcie pierwszego przełamania w tym secie dokonał niestety Popyrin, który prowadził po tym 6:5 i był o krok od awansu do półfinału. Australijczyk w świetny sposób wykorzystał swoją szansę i w kolejnym gemie nie dał Hurkaczowi żadnych szans. Wygrał trzecią partię 7:5.

W półfinale na Popyrina czeka już Amerykanin, Sebastian Korda. Pokonał on w trzech setach Alexandra Zvereva. W drugim półfinale zmierzą się natomiast Rublow oraz Arnaldi.

Alexei Popyrin – Hubert Hurkacz 3:6, 7:6 (7:5), 7:5