HomePiłka ręcznaLegenda piłki ręcznej odchodzi w chwalę. Drugie złoto w karierze rozgrywającego

Legenda piłki ręcznej odchodzi w chwalę. Drugie złoto w karierze rozgrywającego

Mikkel Hansen po raz drug w karierze został mistrzem olimpijskim. Reprezentant Danii rzucił dwa gole w finale (39:26 z Niemcami) i tym samym oficjalnie pożegnał się z parkietem.

Mikkel Hansen z olimpijskim złotem

Ritzau / Alamy

Złoty Mikkel Hansen

Mikkel Hansen to jeden z najwybitniejszych piłkarzy ręcznych w historii. Duńczyka śmiało można, nazywać Messim szczypiorniaka. Oprócz występów w PSG i Barcelonie z Argentyńską legendą łączy go również status legendy w swoim fachu. Rozgrywający poprowadził kadrę narodową do trzech złotych oraz dwóch srebrnych medali mistrzostw świata. Jakby tego było mało, 36-latek ma na swoim koncie złoty, srebrny i brązowy krążek mistrzostw Europy. Do pełni szczęścia zabrakło mu jedynie triumfu w Lidze Mistrzów, ponieważ dwukrotnie był częścią wicemistrzowskiego składu, a trzy raz musiał zadowolić się najniższym stopniem podium.

W marcu tego roku zawodnik Aalborga oficjalnie zapowiedział, że zakończy karierę po Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Finalnie Hansen pożegnał się parkietem w królewskim stylu, ponieważ Duńczycy rozbili Niemców 39:26 i sięgnęli po złoty medal. Trzykrotny laureat nagrody dla najlepszego piłkarza ręcznego globu zdobył dwie bramki w ostatnich ośmiu minutach rywalizacji.

Reprezentacja Czerwono-Białych to synonim olimpijskiej chwały. Duńczycy z Hansenem w składzie okazali się bezkonkurencyjni na Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janeiro. W finale pokonali Francuzów 28:26. Z kolei cztery lata później Skandynawowie musieli uznać wyższość Trójkolorowych i w decydującym starciu przegrali 23:25.

Legenda sportu obserwuje Lewandowskiego! Niespodziewany gość na trybunach w Monako