HomeKoszykówkaNajlepsza akcja igrzysk? Co za wsad nad LeBronem Jamesem! [WIDEO]

Najlepsza akcja igrzysk? Co za wsad nad LeBronem Jamesem! [WIDEO]

Źródło: Eurosport

Guerschon Yabusele popisał się jedną z najlepszych akcji koszykarskiego turnieju olimpijskiego. W drugiej kwarcie wielkiego finału efektownie wsadził piłkę do kosza nad bezradnym LeBronem Jamesem!

Guerschon Yabusele

Guerschon Yabusele (fot. dpa picture alliance / Alamy / screen TV)

LeBron James wzięty na “plakat”!

Francja i Stany Zjednoczone rywalizują w wielkim finale igrzysk o złoty medal. Po 20 minutach gry bliżej krążka – piątego z rzędu – są Amerykanie, którzy prowadzą 49:41. Gospodarze cały czas są jednak w grze, a to w dużej mierze za sprawą Guerschona Yabusele. Skrzydłowy do przerwy z dorobkiem 15 punktów jest najlepszym strzelcem meczu. Jego wsad nad LeBronem Jamesem to mocny kandydat do najlepszej akcji turnieju. Francuz stworzył piękny “plakat” z 39-latkiem w roli głównej, a sędziowie dodatkowo odgwizdali w tej sytuacji faul Jamesa:

Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę