HomeLekkoatletykaIO 2024: Kazimierska na 10. miejscu w finale na 1500 metrów

IO 2024: Kazimierska na 10. miejscu w finale na 1500 metrów

Klaudia Kazimierska zakończyła zmagania w finale biegu na 1500 metrów na 10. miejscu, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy (4:00,12). Triumfowała Kenijka Fatih Kipyegon, która obroniła olimpijskie złoto na tym dystansie z IO w Tokio.

Xinhua / Alamy

Kazimierska 10. zawodniczką igrzysk olimpijskich

Reprezentantka Polski w dwóch poprzednich rundach rywalizacji na 1500 metrów pokazywała się z bardzo dobrej strony. W pierwszej rundzie zajęła 4. miejsce w swoim biegu z czasem 4:03,49, natomiast w półfinale uplasowała się na piątej pozycji z nowym rekordem życiowym – 4:00,21.

Udział Kazimierskiej w finale, obok utytułowanych zawodniczek należało postrzegać w kategorii niespodzianki. Trudno było liczyć na walkę o medale – sam występ dla Polki był dużym sukcesem.

Ostatecznie Kazimierska zajęła 10. miejsce, a przy tym ustanowiła nowy rekord życiowy – dobiegła do mety z czasem 4:00,12. Wygrała Kenijka Fatih Kipyegon (3:51,29), druga była Australijka Jessica Hull (3:52,56), a na trzecim miejscu zameldowała się Brytyjka Georgia Bell (3:52,61).