HomePiłka nożnaPiłkarskie szachy w hicie kolejki. Napastnik Lecha z pudłem sezonu [WIDEO]

Piłkarskie szachy w hicie kolejki. Napastnik Lecha z pudłem sezonu [WIDEO]

Źródło: Własne / Canal + Sport

Raków Częstochowa zremisował na własnym boisku z Lechem Poznań 0:0. Spotkanie odbyło się w ramach 4. kolejki Ekstraklasy.

Raków Częstochowa kontra Lech Poznań

Nieskuteczny Raków Częstochowa

W 23. minucie gospodarze poważnie zagrozili bramce Kolejorza. Ante Crnac przymierzył zza szesnastki, ale skuteczną interwencją popisał się Bartosz Mrozek. Pierwsza połowa nie stała pod znakiem wielu ofensywnych momentów. Tuż przed zejściem piłkarzy do szatni w roli antybohatera wystąpił Erick Otieno. Kenijczyk najpierw kompletnie zepsuł dośrodkowanie, a następnie obejrzał żółtą kartkę.

Po zmianie stron podopieczni Marka Papszuna po raz kolejny postraszyli bramkarza Lecha. W roli głównej znów wystąpił Crnac. Chorwat identycznie jak w pierwszej połowie – kopnął zza pola karnego. Jednak tym razem po udanej obronie Mrozka blisko dobitki był Patryk Makuch. Świeżo upieczonego napastnika Medalików umiejętnie przyblokował poznański defensor. W 60. minucie w doskonałej sytuacji spudłował Władysław Koczerhin. Ukrainiec dopadł do bezpańskiej futbolówki i nie trafił z kilkunastu metrów. Warto zaznaczyć, iż pomocnik miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, bo Mrozek rzucił się w przeciwną stronę. 28-latek zrehabilitował się siedem minut przed końcem meczu, ponieważ posłał prostopadłe podanie do Jeana Carlosa Silvy. Zdobywca zwycięskiej bramki w poprzedniej kolejce (1:0 GKS Katowice) tym razem nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Hiszpana zatrzymał fenomenalny Mrozek.

Z kolei podopieczni Nielsa Frederiksena mogli “zabić” mecz w 86 minucie. Ali Gholizadeh dośrodkował w pole karne, a tam z najbliższej odległości pomylił się Bryan Fabiema.Były zawodnik Realu Sociedad B zaliczył pudło z trzech metrów. Gdy kibice gospodarzy wreszcie mieli okazję do świętowania, do akcji wkroczył VAR. Crnac po raz pierwszy znalazł sposób na Mrożka, ale w momencie podania był na pozycji spalonej. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami. Raków z siedmioma oczkami zajmuję piątą lokatę w tabeli Ekstraklasy. Lech jest trzeci.

Raków Częstochowa – Lech Poznań 0:0 (0:0)
Żółte kartki: Otieno, Svarnas – Milić
Wyjściowy skład Rakowa Częstochowa: Trelowski – Tudor, Svarnas, K. Pestka – Silva, Berggren, Koczerhin, Otieno – Crnac, Amorim – Makuch
Wyjściowy skład Lecha Poznań: Mrozek – Pereira, Douglas, Milić, Gurgul – Murawski, Kozubal, Sousa – Ba Loua, Hotić – Szymczak