HomePiłka nożnaNiemki z brązowym medalem IO 2024! Putellas zawiodła w kluczowym momencie

Niemki z brązowym medalem IO 2024! Putellas zawiodła w kluczowym momencie

Źródło: Własne/Eurosport

Piłkarki reprezentacji Niemiec w szalonych okolicznościach wygrały 1:0 z Hiszpankami i zostały brązowymi medalistkami igrzysk olimpijskich. W samej końcówce bramkarka Ann-Katrin Berger obroniła rzut karny wykonywany przez Alexię Putellas.

Niemcy

ddp media GmbH / Alamy

Putellas zmarnowała świetną szansę na remis

Pojedynek o trzecie miejsce w piłkarskim turnieju kobiet na IO 2024 toczył się pomiędzy dwoma niezwykle utytułowanymi ekipami. Niemki to złote medalistki olimpijskie z 2016 roku i aktualne wicemistrzynie Europy, natomiast Hiszpanki przed rokiem sięgnęły po mistrzostwo świata.

Decydująca o losach meczu akcja miała miejsce w 65. minucie. Hiszpańska bramkarka Cata Coll sfaulowała w polu karnym Giulię Gwinn. Sama poszkodowana po chwili podeszła do piłki i pewnym, spokojnym strzałem wyprowadziła Niemki na prowadzenie.

Hiszpanki zaciekle walczyły o wyrównanie i siódmej minucie doliczonego czasu gry miały ku temu znakomitą okazję. Janina Minge sfaulowała Lucię Garcię i arbiter meczu słusznie podyktowała jedenastkę. Do piłki podeszła zdobywczyni Złotej Piłki Alexia Putellas, ale nie wykorzystała szansy – świetną interwencją popisała się Ann-Katrin Berger, zapewniając Niemkom brązowy medal olimpijski.

Piąty w historii medal dla Niemek

Dla niemieckich piłkarek to piąty medal olimpijski w historii – poza złotem w 2016 roku, w latach 2000, 2004 i 2008 sięgały także po brąz. W kobiecym turnieju na IO 2024 pozostał do rozegrania już tylko jeden mecz – w sobotę o złoto zagrają Brazylia i Stany Zjednoczone.