HomePiłka nożnaCoraz gorsza sytuacja kadrowa w Pogoni Szczecin. Gustafsson ujawnia nazwiska niedostępnych piłkarzy

Źródło: Pogoń Szczecin

W Pogoni Szczecin pojawiły się spore problemy kadrowe. Jens Gustafsson na konferencji prasowej przed meczem ze Stalą Mielec zdradził nazwiska graczy, którzy są niedostępni do jego dyspozycji.

Jens Gustafsson

Zuma Press / Alamy

Szpital w Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin weszła w nowy sezon ze sporym apetytem na sukces. Na początku kampanii Portowcy nie spisują się jednak najlepiej. Po wygranej w pierwszej kolejce 3:0 z Koroną Kielce zespół Jensa Gustafssona zremisował 2:2 z Zagłębiem Lubin oraz przegrał 0:1 z Górnikiem Zabrze.

W poprawieniu wyników zespołu z pewnością nie pomogą obecna sytuacja kadrowa Pogoni. Drużyna przygotowuje się teraz do starcia ze Stalą Mielec w ramach czwartej kolejki Ekstraklasy. W składzie zespołu zabraknie jednak kilku zawodników. Nazwiska niedostępnych graczy na konferencji prasowej przed nadchodzącym meczem ujawnił Jens Gustafsson.

Kilku graczy nie wystąpi w jutrzejszym meczu. Są to między innymi Marcel Wędrychowski oraz Danijel Loncar. Ale niestety do tej grupy dołączyli też Mariusz Malec oraz Efthymis Koulouris – powiedział Gustafsson.

Loncar zagrał w tym sezonie zaledwie minutę, a Wędrychowski nie pojawił się ani razu na boisku. Sytuacja ma się jednak zupełnie inaczej u Koulourisa i Malca. Grecki napastnik stanowił o sile zespołu Gustafssona i w trzech pierwszych kolejkach zdobył trzy bramki. Natomiast Malec był filarem w defensywie. Do tej pory rozegrał wszystkie dostępne minuty w sezonie Ekstraklasy.

Pogoń Szczecin zmierzy się ze Stalą Mielec na własnym stadionie już jutro, 10 sierpnia. Pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 20:15. Biało-Niebiescy znajdują się obecnie w strefie spadkowej. Zajmują 16. miejsce z jednym punktem zdobytym w remisie z Widzewem Łódź.

Śląsk Wrocław w ogniu krytyki po odejściu Nahuela. “Oszukano wiele osób”