HomePiłka nożnaPogrom w meczu o brązowy medal igrzysk. Maroko przejechało się po Egipcie

Pogrom w meczu o brązowy medal igrzysk. Maroko przejechało się po Egipcie

Źródło: X

Maroko rozgromiło 6:0 Egipt w meczu o brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu. Po raz pierwszy w historii Marokańczykom udało się dojść do podium igrzysk w ramach turnieju piłkarskiego.

Maroko rozgromiło Egipt

Nikt zapewne nie spodziewał się aż tak jednostronnego widowiska w spotkaniu o trzecie miejsce turnieju piłkarskiego na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Egipt i Maroko zmierzyły się w tym starciu przez pryzmat przegranych meczów półfinałowych kolejno z Francją i Hiszpanią.

Maroko zademonstrowało ogromną różnicę klas względem ich przeciwnika. Pierwszego gola strzelił Abde Ezzalzouli w 23 minucie starcia – potem Egipt posypał się już całkowicie. Trzy minuty później Rahimi podwyższył prowadzenie, by po przerwie Maroko zdołało zdobyć kolejne cztery bramki. Autorami następnych trafień byli kolejno: El Khannouss, ponownie Rahimi, Nakach i finalnie Hakimi.

Maroko tym samym po raz pierwszy w swojej historii zdobyło medal na turnieju piłkarskim na igrzyskach olimpijskich. W finale, który odbędzie się w piątek o godzinie 18:00, zobaczymy starcie Hiszpanii z Francją.

Maroko 6:0 Egipt (Ezzalzouli 23′, Rahimi 26′, 64′, Khannouss 51′, Nakach 73′, Hakimi 87′).