HomeLekkoatletykaPolki bez awansu do finału! Sztafeta odpadła

Polki bez awansu do finału! Sztafeta odpadła

Polskie sztafecistki nie zdołały zakwalifikować się do finału. W kwalifikacjach zajęły 6. miejsce.

Ewa Swoboda

Polki bez awansu do finału

Polska sztafeta w składzie Magdalena Niemczyk, Kryscina Cimanouska, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda nie zakwalifikowała się do finału żeńskiej sztafety 4×100 metrów.

Polki zakończyły bieg na 5. pozycji z czasem 42.86. W klasyfikacji końcowej uplasowały się na 12. miejscu.

Świetny wynik Amerykanek

Żeby zakwalifikować się do finału trzeba było zająć jedno z pierwszych trzech miejsc w swojej grupie kwalifikacyjnej. W przypadku grona drużyn, z którymi rywalizowały Polki, najlepsze okazały się Amerykanki, Niemki oraz Szwajcarki. Zespół ze Stanów Zjednoczonych jako jedyny w czwartkowych kwalifikacjach ukończył sztafetę poniżej 42 sekund.

W drugiej grupie kwalifikacyjnej pierwsze trzy miejsca należały do Wielkiej Brytanii, Francji oraz Jamajki. Brytyjski ukończyły bieg w czasie 42.03s.

Awans do finału zdobyły też dwie najszybsze ekipy, które nie znalazły się w najlepszych trójkach. Były to Kanada i Holandia.

Finał w żeńskiej sztafecie 4×100 metrów odbędzie się w piątek 9 sierpnia.