HomeLekkoatletykaFatalny upadek jednego z faworytów biegu na 3000 metrów z przeszkodami! Interweniowali medycy

Źródło: Daily Mail

W środowym finale biegu na 3000 metrów z przeszkodami bardzo bolesny upadek zaliczył Lamecha Girma. Etiopczyk był jednym z faworytów finału, ale na ostatnim okrążeniu upadł po przeskoczeniu jednej z przeszkód. Według “Daily Mail” potrzebował interwencji medyków, a jego stan zdrowia nie jest znany.

Lamecha Girma upadek

Claro Sports/X

Lamecha Girma z upadkiem w finale

Etiopczyk jest aktualnym rekordzistą świata w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. W 2021 zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W środowym finale 23-latek biegł na trzeciej pozycji z możliwościami do ataku na ostatniej prostej. Rekordzista świata nie zdążył jednak zrealizować swojej strategii, ponieważ na ostatnim okrążeniu nie dał rady pokonać jednej z przeszkód. Upadek Etiopczyka wyglądał bardzo źle. 23-latek nie zdołał podnieść się o własnych siłach. Do interwencji zmuszeni byli medycy, a stan lekkoatlety dalej nie jest znany.

23-latek został zniesiony na noszach, a diagnoza stanu zdrowia trwa do teraz. Bieg wygrał El Bakkali, który obronił swój tytuł sprzed trzech lat. Na drugim miejscu uplasował się Amerykanin Kenneth Rooks. Podium uzupełnił Kenijczyk Abraham Kibiwot. Na informację dotyczące stanu zdrowia Etiopczyka trzeba jeszcze poczekać.