HomeInne sportyAleksandra Kałucka z brązowym medalem igrzysk olimpijskich! Świetny występ Polki

Aleksandra Kałucka rywalizowała w decydującej fazie turnieju we wspinaczce kobiet. 22-latka ostatecznie wywalczyła brązowy medal w starciu z reprezentantką Indonezji.

Aleksandra Kałucka

Kałucka z brązem!

Aleksandra Kałucka dobrze spisała się w eliminacjach. Jej rywalką była wówczas Nowozelandka Sarah Tetzlaff. To pozwoliło jej powalczyć o medal w decydującej fazie rywalizacji. W 1/4 finału 22-latka mierzyła się z reprezentantką Chin, Yafei Zhou. W przypadku zwycięstwa Kałucka w półfinale mierzyłaby się z faworytką do złotego medalu i krajową koleżanką, Aleksandrą Mirosław.

Ćwierćfinałowy bieg Kałuckiej był bardzo wyrównany, ale zadecydował świetny start Polki. Ukończyła ona bieg z czasem 6,49 sekundy. Chinka natomiast potrzebowała do tego jedynie 0,09 sekundy więcej. Oznaczało to, że Kałucka w fazie półfinałowej mierzyła się z Aleksandrą Mirosław.

Tam lepsza okazała się rekordzistka świata. Mirosław pokonała dystans w czasie 6,19 sekundy. Kałucka natomiast także zaprezentowała się znakomicie i zakończyła bieg w 6,34 sekundy, co było jej rekordem życiowym.

Kałucka o brązowy medal rywalizowała z Indonezyjką, Rajiah Salsabillah, która w półfinale odpadła z Chinką, Lijuan Deng. Polka ostatecznie okazała się w tym niezwykle ważnym biegu i zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich. Dystans pokonała w czasie 6,53 sekundy. Reprezentantka Indonezji potrzebowała na to natomiast 8,24 sekundy.