HomeLekkoatletykaIO 2024: Było trudno, ale ostatecznie się udało! Pia Skrzyszowska w półfinale

IO 2024: Było trudno, ale ostatecznie się udało! Pia Skrzyszowska w półfinale

Pia Skrzyszowska zajęła 3. miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 100 metrów przez płotki. Polka z czasem 12,82 awansowała do kolejnego etapu rywalizacji.

Pia Skrzyszowska Rzym ME

BSR Agency / Alamy

Pia Skrzyszowska z awansem

Pia Skrzyszowska pomimo zaledwie 23-lat jest obeznana z olimpijską rywalizacją, ponieważ wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W biegu na 100 metrów przez płotki odpadła w półfinale z czasem 12,89 i musiała się zadowolić 19. lokatą. Następnie w 2023 roku sięgnęła po złoty medal Igrzysk Europejskich w Krakowie. Dodatkowo zawodniczka urodzona w Warszawie ma na swoim koncie złoto, srebro oraz brąz mistrzostw Europy.

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu rozpoczęły się dla Skrzyszowskiej od pierwszej rundy eliminacji. Polka w swoim biegu musiała rywalizować między innymi z mistrzynią z Tokio – Jasmine Camacho-Quinn. Jak się później okazało, Portorykanka udźwignęła rolę faworytki i wygrała bieg z czasem 12,42. Drugie miejsca przypadło Sindy Sember z Wielkiej Brytanii (12,72), a najniższy stopień podium zajęła Skrzykowska. Polka zaliczyła niemrawy start i na ostatnich metrach zdecydowała się na atak oraz wyprzedzenie zawodniczki pochodzącej z Bahamów – Denishy Cartwright.