HomePiłka nożnaRobert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu z Milanem! [WIDEO]

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu z Milanem! [WIDEO]

Źródło: Własne / Eleven Sports PL

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, a Barcelona przegrała z Milanem 3:4 po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry obie ekipy strzeliły po dwa gole.

Robert Lewandowski USA

Robert Lewandowski błyszczy w sparingach

Robert Lewandowski przygotowuje się do nowego sezonu pod dowództwem Hansiego Flicka. Polak i Niemiec współpracowali już ze sobą w Bayernie Monachium, a w sezonie 2019/2020 wywalczyli z Bawarczykami potrójną koronę. Kapitan reprezentacji Polski strzelił wtedy łącznie 55 goli.

Po zakończeniu Euro 2024 i krótkim urlopie 35-latek wziął udział w sparingach Barcelony w USA. Były zawodnik Lecha Poznań wykorzystał rzut karny w serii jedenastek przeciwko Manchesterowi City, zaliczył asystę z Realem Madryt oraz dwukrotnie pokonał bramkarza Milanu. Jednak to podopieczni Paulo Fonseki objęli prowadzenie już w 10. minucie gry. Christian Pulisić dośrodkował w pole karne, a tam z najbliższej odległości do siatki trafił Luka Jović. Pięć minut później Pulisić do asysty dołożył gola.

W 21. minucie Balugrana zdobyła bramkę kontaktową. Lewandowski popisał się technicznym strzałem zza pola karnego. Po zmianie stron, a konkretnie w 57. minucie Polak wykorzystał podanie Pau Victora i ustalił tym samym wynik spotkania w regulaminowym czasie gry. Jedenastki lepiej wykonywali Mediolańczycy i to oni ostatecznie wygrali starcie (4:3). Na zakończenie amerykańskiej trasy Katalończycy zmierzą się z Monaco. Natomiast już 17 sierpnia pojadą na Estadio Mestalla, by rozpocząć nowy sezon La Ligi i zagrać z tamtejszą Valencią.

FC Barcelona – AC Milan 2:2 (1:2), rzuty karne 3:4
Bramki: 10. Jović, 15. Pulisić – 21., 57. Lewandowski
Wyjściowy skład Barcelony: Ter Stegen – Valle, Domínguez, Lenglet, Martín – Christensen, Casado, Gundogan – Raphinha, Lewandowski, Víctor
Wyjściowy skład Milanu: Torriani – Saelemaekers, Thiaw, Tomori, Terracciano – Musah, Loftus-Cheek, Chukwueze – Pulisic, Leao, Jović

Debiutancki gol Dominika Marczuka w MLS! Ależ wykończenie [WIDEO]
Mbappe dogonił Lewandowskiego. Zacięta walka
Niespodzianka na Wembley! Daniel Dubois wygrał wielką walkę
Jarosław Niezgoda zaimponował! Transfer blisko
PSG straciło punkty. Pierwsza taka sytuacja w sezonie
Kuriozalne błędy bramkarzy i kolejne trafienie Mbappe! Real górą w starciu z beniaminkiem [WIDEO]