HomeKoszykówkaO, Holender! Rzut na złoty medal w ostatniej sekundzie [WIDEO]

O, Holender! Rzut na złoty medal w ostatniej sekundzie [WIDEO]

Źródło: własne

Holandia wygrała 18:17 z Francją w finale turnieju koszykarzy 3×3 na igrzyskach w Paryżu. Rzut na złoty medal w dogrywce trafił Worthy de Jong!

Holandia 3x3

Holandia 3×3 (fot. Independent Photo Agency / Alamy)

Rzut na złoto równo z syreną!

To był niezwykle emocjonujący finał turnieju 3×3. Spotkanie było bardzo zacięte w zasadzie od samego początku. Po 10 minutach gry było 16:16, a to oznaczało, że do wyłonienia zdobywcy złotego medalu potrzebna jest dogrywka. Punkty na remis dla Holandii zdobył skutecznym wejściem pod kosz de Jong. I to on okazał się bohaterem także w dogrywce. Tę zgodnie z regułami koszykówki 3×3 wygrywa pierwsza drużyna, która zdobędzie dwa punkty. Francuzi takiej próby nie podjęli. Poszli po jeden punkt i to się na nich zemściło. W odpowiedzi – w ostatniej sekundzie akcji – z dystansu przymierzył bowiem de Jong i to Holendrzy mogli cieszyć się z historycznego złota:

Dla Holendrów to pierwszy medal olimpijski w koszykówce 3×3. Do finału awansowali po tym, jak w półfinale zdominowali zawodników z Litwy, czyli pogromców polskiej kadry. Francuzi natomiast sprawili sporą sensację i w półfinale wygrali z Łotwą, która nie tylko broniła olimpijskiego złota z Tokio, ale też w fazie grupowej wygrała wszystkie siedem meczów i pewnie kroczyła po kolejny krążek. Łotysze w najważniejszym momencie jednak zawiedli, a z Paryża nie przywiozą nawet medalu, bo w starciu o trzecią lokatę przegrali z Litwą. Polska zakończyła paryski turniej na szóstym miejscu, poprawiając wynik z Tokio o jedną pozycję.

Wśród kobiet najlepsze okazały się reprezentantki Niemiec, które po równie dramatycznym przebiegu finałowego meczu wygrały 17:16 z Hiszpanią. Brązowy medal przypadł zawodniczkom ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanom nie udało się więc obronić olimpijskiego złota z Tokio.

KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Pojawiły się konkrety. Wiadomo, ile Piesiewicz zarabia w PKOl-u
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Red Bull ma poważny problem! Trwa prawdziwy wyścig z czasem
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie