HomePiłka nożnaPKO BP Ekstraklasa: Vuković podbił Warszawę! Pierwsza porażka Legii w sezonie [WIDEO]

Źródło: Własne / Canal + Sport

Legia Warszawa przegrała 1:2 z Piastem Gliwice. Gola na wagę trzech punktów strzelił Tihomir Kostadinov.

Legia vs Piast

Legia Warszawa przystąpiła do domowego meczu z Piastem Gliwice po dwóch ligowych zwycięstwach oraz awansie do 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji UEFA. Kilka dni temu, a dokładnie 1 sierpnia cała Polska obchodziła 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. Z tego powodu piłkarze Legii wybiegli na murawę stadionu przy Łazienkowskiej w specjalnych koszulkach. Dodatkowo kibice ze stolicy przygotowali oprawę dedykowaną Powstańcom.

Piast Gliwice uciszył Legię

Piast Gliwice objął prowadzenie w 20. minucie gry. Patryk Dziczek popisał się dalekim wrzutem piłki z autu, którą zgrał Ariel Mosór. Następnie asystę głową zapisał na swoim koncie były legionista – Jakub Czerwiński, a do siatki po ogromnym zamieszaniu trafił Michał Chrapek. Środkowy pomocnik przed oddaniem strzału przyjął piłkę klatką piersiową i umiejętnie przestawił zawodnika gospodarzy.

Cztery minuty później odpowiedzieli podopieczni Goncalo Feio. Jednak na wysokości zadania nie stanął Blaz Kramer. Strzał Słoweńca instynktownie na poprzeczkę zbił Frantisek Plach. Napastnik zrehabilitował się tuż przed zejściem piłkarzy do szatni. Z rzutu rożnego dośrodkował Bartosz Kapustka, a 28-latek przechytrzył Czerwińskiego oraz Fabiana Piaseckiego i główką pokonał Słowaka.

W 85. minucie drużyna Aleksandara Vukovicia wyprowadziła decydujący cios. Ogromne zamieszanie w polu karnym wykorzystał Tihomir Kostadinov i tym samym ustalił wynik spotkania. Strata punktów Legii oznacza, że samodzielnym liderem Ekstraklasy została Jagiellonia Białystok. Z kolei na pozycję wicelidera awansowały Piastunki.

Legia Warszawa – Piast Gliwice 1:2 (1:1)
Bramki: 45+1. Kramer – 20. Chrapek, 85. Kostadinov
Żółte kartki: Kramer – Ameyaw
Wyjściowy skład Legii Warszawa: Tobiasz – Pankov, Ziółkowski, Kapuadi – Wszołek, Goncalves, Kapustka , Luquinhas, Vinagre – Gual, Kramer
Wyjściowy skład Piasta Gliwice: Plach – Pyrka, Mosór, Czerwiński, Huk – Ameyaw, Dziczek, Tomasiewicz, Chrapek – Kądzior, Piasecki

Debiutancki gol Dominika Marczuka w MLS! Ależ wykończenie [WIDEO]
Mbappe dogonił Lewandowskiego. Zacięta walka
Jarosław Niezgoda zaimponował! Transfer blisko
PSG straciło punkty. Pierwsza taka sytuacja w sezonie
Kuriozalne błędy bramkarzy i kolejne trafienie Mbappe! Real górą w starciu z beniaminkiem [WIDEO]