HomePiłka nożnaMotor wyrwał remis! Korona z pierwszym punktem w sezonie

Motor wyrwał remis! Korona z pierwszym punktem w sezonie

Źródło: X

Motor Lublin zremisował 1:1 z Koroną Kielce w ramach 3. kolejki Ekstraklasy. “Scyzory” prowadziły w tym starciu od 43. minuty i gola Adriana Dalmau – ostatecznie udało się jednak Motorowi wyrównać za sprawą wykorzystanego rzutu karnego w 81. minucie przez Piotra Ceglarza.

Lukasz Laskowski / PressFocus

Podział punktów w meczu Motoru z Koroną

W Koronie Kielce w ostatnich tygodniach panuje sporo chaosu. W środę ogłoszono zakończenie współpracy z trenerem Kuzerą – umowa szkoleniowca została rozwiązana za porozumieniem stron. W oczekiwaniu na nowego trenera, w niedzielnym starciu z Motorem Lublin, zespół tymczasowo poprowadził Mariusz Arczewski.

Można powiedzieć, że efekt nowej miotły częściowo zadziałał, bo Korona Kielce w 43. minucie strzeliła swojego pierwszego gola w obecnym sezonie Ekstraklasy. Adrian Dalmau wykorzystał podanie Wiktora Długosza uwalniając się od rywali kierunkowym przyjęciem, by następnie trafić do siatki.

Korona utrzymywała jednobramkowe prowadzenie aż do 81. minuty, gdy rzut karny na gola zamienił Piotr Ceglarz. Sędzia zdecydował się na przyznanie Motorowi jedenastki po faulu Xaviera Dziekońskiego. Golkiper Korony wychodząc do dośrodkowania staranował bowiem Kacpra Welniaka. Ceglarz uderzył precyzyjnie w lewą stronę bramki doprowadzając do wyrównania.

Remis utrzymał się do końca starcia. Korona Kielce dopisała sobie tym samym pierwsze punkty w obecnym sezonie Ekstraklasy – wcześniej przegrali bowiem z Legią Warszawa i Pogonią Szczecin. Motor Lublin ma aktualnie cztery “oczka” na koncie – zaczęli kampanię od przegranej z Rakowem, a następnie wygrali z Lechią Gdańsk. Motor w ramach następnej kolejki zmierzy się w wyjazdowym starciu z GKS-em Katowice. Korona z kolei zagra na własnym obiekcie z Cracovią.

Motor Lublin 1:1 Korona Kielce (Piotr Ceglarz 81′; Adrian Dalmau 43′)