HomeTenisZłoty medal dla Novaka Djokovicia! Serb pokonała Alcaraza

Złoty medal dla Novaka Djokovicia! Serb pokonała Alcaraza

W finale męskiego singla spotkało się dwóch najlepszych zawodników na świecie. Po bardzo długim i wyrównanym spotkaniu triumfował Novak Djoković.

Novak Djoković

Półtorej godziny wyrównanej walki

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. W sumie trwał ponad półtorej godziny, a do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Ostatecznie wygrał go Djoković, choć walka była zażarta.

Alcaraz popełniał błędy, lecz nadal był w stanie sprawiać problemy Serbowi. Doświadczony tenisista, nawet gdy prowadził w gemie, często musiał rywalizować z Hiszpanem przy stanie 40:40. Obu zawodników męczyło się w paryskim słońcu, a kibice podziwiali wielkie starcie dwóch klasowych graczy.

Panowie szli łeb w łeb. Gdy gema wygrywał Djoković, po chwili wyrównywał Alcaraz. Mordercza walka doprowadziła do tie-breaku, w którym lepszy był Serb.

Alcaraz nie odpuszczał

W drugim secie krajobraz spotkania nie uległ zmianie. Tenis obu zawodników był niezwykle wyrównany. Żaden z zawodników nie mógł być pewny wygrania gema, nawet jeśli wydawało się, że ma dużą przewagę. Trzeba było ze skupieniem walczyć o każdą piłkę.

Swoim kapitalnym forhendem popisywał się Djoković. Serb był bezkonkurencyjny w tym aspekcie gry. Z czasem zaczął jednak popełniać więcej błędów. Inicjatywę przejął Alcaraz. Hiszpan powoli budował swoją przewagę. Wyszedł nawet na prowadzenie 5:4. Jego rywal nie złożył jednak broni i doprowadził do tie-breaka.

Złoty Novak Djoković

W nim Djoković pewnie zmierzał do triumfu. Ostatecznie serbski tenisista wygrał 7:2. Po zakończonym meczu padł na kort, wzruszył się i świętował piękne zwycięstwo.

To jego pierwszy złoty medal igrzysk olimpijskich w karierze. Wcześniej Serb zdobył “tylko” brąz na turnieju w Pekinie w 2008 roku. W Paryżu nie miał sobie równych.