HomeTenisMusetti brązowym medalistą olimpijskim! Włosi świętują

Musetti brązowym medalistą olimpijskim! Włosi świętują

Źródło: X

Lorenzo Musetti pokonał 6:4, 1:6, 6:3 Felixa Augera-Aliassime’a w meczu o trzecie miejsce turnieju olimpijskiego w Paryżu. Po raz pierwszy od dokładnie stu lat Włosi mogą świętować podium ich reprezentanta w tenisie na IO.

Musetti wygrał mecz o trzecie miejsce

Lorenzo Musetti został brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Paryżu. Sobotnie starcie reprezentanta Italii z Kanadyjczykiem Feliksem Augerem-Aliassime’em było o tyle ważne, że ostatni raz Włosi mogli świętować zdobycie medalu olimpijskiego w tenisie w 1924 roku. Wtedy – także w Paryżu – po również brązowy krążek sięgnął Uberto de Morpurgo.

Lorenzo Musetti pokonał Feliksa Augera-Aliassime’a wynikiem 6:4, 1:6, 6:3. Przed rozpoczęciem starcia to właśnie Włoch był uważany za faworyta – zgodnie z oczekiwaniami udało mu się wygrać pojedynek. Finał turnieju olimpijskiego w Paryżu odbędzie się w niedzielę 4 sierpnia około godziny 14:00. W ramach zwieńczenia olimpijskich zmagań w męskim singlu zobaczymy starcie Carlosa Alcaraza z Novakiem Djokoviciem.