HomePiłka nożnaGrbić szczerze po meczu z Włochami. “Na początku nie graliśmy”

Grbić szczerze po meczu z Włochami. “Na początku nie graliśmy”

Źródło: Eurosport

Polscy siatkarze przegrali 1:3 w sobotnim meczu z Włochami w ramach ostatniego starcia fazy grupowej igrzysk olimpijskich w Paryżu. Przez pryzmat wyjścia z grupy z drugiego miejsca, Polacy zmierzą się w ćwierćfinale ze Słowenią. Nikola Grbić, trener Biało-Czerwonych, zwrócił uwagę na klasę przeciwnika.

Nikola Grbić

Grbić niezadowolony z gry Polaków

Polska fatalnie weszła w sobotni mecz z Włochami. Pierwszy set polscy siatkarze przegrali 15:25 – w drugiej partii z kolei padł rezultat 18:25. Nikola Grbić w pomeczowych wypowiedziach zwrócił uwagę na poziom jaki zaprezentowali Włosi, ale także na kiepski styl jego drużyny w dwóch pierwszych setach. Przyznał, że byli “bez energii”.

Graliśmy dziś z zespołem, który grał bardzo dobrze. Dużo lepiej od nas i myślę, że nie mamy tu co więcej gadać. Jeśli oni będą grać, tak jak zagrali w dwóch pierwszych setach, to nie widzę tu drużyny, która może z nimi wygrać. Nie ma znaczenia dla nas z kim teraz zagramy, musimy grać lepiej – rozpoczął serbski szkoleniowiec w wywiadzie z “Eurosportem”.

Nie graliśmy w dwóch pierwszych setach. Byliśmy bez energii. Czasami gdy wiesz, że jesteś już w ćwierćfinale, to nie masz tego podejścia, że musisz wygrać. Trudno jest grać z Włochami, ale teraz to już nie jest ważne, musimy myśleć o następnym meczu, o tym, co musimy zrobić, by go wygrać – przyznał Nikola Grbić.

Ostatecznie Włosi pokonali Polaków 3:1 i wyszli z grupy z pierwszego miejsca notując same wygrane. Polacy do fazy pucharowej zakwalifikowali się z drugiej lokaty grupy “B”, przez co wkrótce zmierzą się ze Słowenią.

Trent Alexander-Arnold chciał kupić klub od Polaka! Gigantyczne pieniądze na stole