HomePiłka nożnaPKO BP Ekstraklasa: Były Portowiec pogrążył Pogoń. Górnik z pierwszym zwycięstwem w tym sezonie [WIDEO]

Źródło: Własne / Canal + Sport

Górnik Zabrze wygrał z Pogonią Szczecin 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Luka Zahović.

Gornik Zabrze - Pogon Szczecin

Portowcy przystąpili do trzeciej kolejki Ekstraklasy po wygranej z Koroną Kielce (3:0) oraz wyjazdowym remisie z Zagłębiem Lubin 2:2. Z kolei podopieczni Jana Urbana nie zdołali jeszcze zapisać na swoim koncie kompletu punktów, ponieważ przegrali z Lechem Poznań (0:2) oraz zremisowali z Puszczą Niepołomice (2:2).

Górnik Zabrze wygrywa u siebie

Zawodnicy Pogoni Szczecin po raz pierwszy zagrozili Michałowi Szromnikowi w 17. minucie gry. Z dystansu uderzył Kacper Łukasik, a futbolówka nieznacznie minęła prawy słupek bramki 31-latka. Następnie sędzia Szymon Marciniak został zmuszony do przerwania meczu. Wszystkiemu winni byli kibice Górnika, którzy odpalili race i tym samym ograniczyli widoczność na stadionie. Po siedmiu minutach piłkarze wrócili na murawę. Arbiter skrupulatnie dorzucił stracony czas. Jednak wynik nie uległ już zmianie.

Na początku drugiej połowy (49. minuta) Josema podał do Lukasa Ambrosa, który włożył w swój strzał zbyt mało siły i nie sprawił żadnych problemów Cojocaru. Później zakotłowało się jeszcze w polu karnym i Podolski przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 74. minucie Szromnik odbił na linii strzał głową Wahlqvista. Zespół z Górnego Śląska zadał decydujący cios w 83. minucie. Do siatki trafił były zawodnik Pogoni – Luka Zahović. 15-kortny reprezentant Słowenii przelobował Cojocaru i ustalił wynik spotkania. Górnicy po trzech kolejkach zajmują 8. miejsce w tabeli (cztery punkty). Duma Pomorza jest trzecia.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
Bramki: 83. Zahović
Wyjściowy skład Górnika Zabrze: Szromnik – Sanchez, Josema, Janicki, Janża – Rasak, Nascimento – Ambros, Podolski, Lukoszek – Buksa
Wyjściowy skład Pogoni Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris – Łukasiak, Ulvestad – Biczachczian, Gorgon, Grosicki – Koulouris

Bonfiace z kosmicznym podaniem. Bayer się bawi z Feyenoordem!
Kibice Puszczy zaszli za skórę sympatykom Cracovii. Poszło o meczowy komunikat
Problemy Erika Exposito. To nie jest transfer marzeń
Beniaminek na czele klasyfikacji! W której drużynie występuje najwięcej młodzieży?
Xabi Alonso zostanie zastąpiony… inną legendą? Bayer ma pomysł
Dlatego tak naprawdę odszedł De Rossi. Szokujące kulisy zwolnienia
Girona uhonorowała legendę. Poruszająca historia [WIDEO]
Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę