HomePiłka nożnaWisła Kraków wraca z Wiednia mocno poturbowana. Dwóch zawodników Białej Gwiazdy z kontuzjami

Źródło: Wisła Kraków

Wisła Kraków dotkliwie przegrała w swoim wyjazdowym spotkaniu przeciwko Rapidowi Wiedeń aż 1:6. Dodatkowo w tym starciu kontuzjowanych zostało dwóch piłkarzy Białej Gwiazdy, Joseph Colley oraz Igor Sapała.

Kazimierz Moskal

Wisła odpada z Ligi Europy

Wisła Kraków jechała do Wiednia z nadziejami na odrobienie straty z pierwszego meczu przeciwko Rapidowi. Biała Gwiazda w meczu domowym przegrała 1:2. W rewanżu Rapid nie pozostawił jednak już żadnych złudzeń co do tego kto bardziej zasługiwał na awans do dalszej fazy eliminacji Ligi Europy. Austriacki zespół wygrał 6:1. Gole dla gospodarzy strzelali Guido Burgstaller (3x), Dion Drena Beljo, Serge Raux Yao oraz Christoph Lang. Bramkę honorową dla Wisły zdobył natomiast Angel Rodado.

Biała Gwiazda tym samym pożegnała się z przygodą w Lidze Europy. Zagra teraz w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji. Rywalem Wisły Kraków w dalszej grze o europejskie puchary będzie Spartak Trnawa.

Colley i Sapała z urazami

Dotkliwa porażka i odpadnięcie z gry o Ligę Europy to jednak nie największe zmartwienie drużyny Kazimierza Moskala. Menedżer na konferencji prasowej po przegranym starciu w Wiedniu potwierdził urazy Igora Sapały oraz Josepha Colleya.

Generalnie te problemy, które mieliśmy nie zmniejszają się, tylko jeszcze się zwiększają. Joseph najprawdopodobniej zerwał Achillesa. Do tego dochodzi Igor Sapała, który ma problem z barkiem. Te kłopoty są u nas poważne – mówił po meczu z Rapidem Moskal.

Sapała nie zdołał wyjść na drugą połowę meczu i zmienił go Mariusz Kutwa. Natomiast Colley nabawił się bardzo nieprzyjemnego urazu w 77. minucie. Na murawie zastąpił go Wiktor Biedrzycki. W przypadku Szweda można niestety spodziewać się długiej przerwy.

Wisła Kraków swój kolejny mecz rozegra 4 sierpnia. Biała Gwiazda powalczy wówczas o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Betclic 1 Ligi. Jej rywalem będzie Znicz Pruszków.