HomePiłka nożnaIO 2024: Sensacja na zakończenie fazy grupowej. Egipt wygrywa z Hiszpanią

IO 2024: Sensacja na zakończenie fazy grupowej. Egipt wygrywa z Hiszpanią

Egipt pokonał 2:1 Hiszpanię w ostatnim meczu grupowym na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Dwa gole strzelił Ibrahim Adel.

Hiszpania Egipt IO 2024

Egipt wygrywa grupę C

Początek meczu należał do zespołu z Europy, ponieważ Jon Pacheco nie wykorzystał dogodnej sytuacji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 18. minucie Marc Pubill trafił w słupek. Egipcjanie objęli prowadzenie w 40. minucie gry. Zizo popędził prawym skrzydłem i podał do niepilnowanego Ibrahima Adeli, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Alejandro Iturbe. Po zmianie stron, a konkretnie w 62. minucie napastnik Pyramids FC miał już na swoim koncie dublet. Tym razem 23-latek wykorzystał niefrasobliwość defensywy La Furia Roja i strzałem podcinką przechytrzył bramkarza Atletico Madryt B. Zawodników z Półwyspu Iberyjskiego było stać jedynie na trafienie honorowe autorstwa Samu Omorodiona.

Dzięki wygranej podopieczni Rogerio Micale z dorobkiem siedmiu punktów zajęli pierwsze miejsce w grupie C. Hiszpanie ostatecznie musieli zadowolić się drugą lokatą (6 oczek). W ćwierćfinale Egipcjanie zmierzą się ze zespołem, który zajmie drugie miejsce w grupie D. Z kolei na Hiszpanów będzie czekał zwycięzca grupy D.

Hiszpania – Egipt 1:2 (0:1)
Bramki: 90. Omordion – 40. Adel, 62. Adel
Żółte kartki: Ejd
Wyjściowy skład Hiszpanii: Iturbe – Pubill, Mosquera, Pacheco, Gutierrez – Turrientes, Bernabe – Oroz, Camello, D. Lopez – Omorodion
Wyjściowy skład Egiptu: Alaa – Ejd, Madzíd, Fajed, el-Debis, – Elneny – Kuka, Seháta – Adel, Fajsal, Zizo.

Kulesza wesprze kluby poszkodowane w powodzi. Podał konkretną kwotę
Tuchel go wypychał, Kompany ubóstwia. Niedoceniana gwiazda znów rządzi w Bayernie
Z Bayernu Monachium do Betclic 1. Ligi. To może być ciekawy transfer beniaminka!
David Raya niczym Szczęsny! Kapitalna parada bramkarza Arsenalu [WIDEO]
Historyczny gol Yamala! Nawiązał do rekordu kolegi z drużyny
Hansi Flick chwali Lewandowskiego po meczu z Monaco. Zwrócił uwagę na jedną rzecz