HomeTenisOto następna przeciwniczka Igi Świątek w Paryżu. Z nią Polka jeszcze nie grała

Oto następna przeciwniczka Igi Świątek w Paryżu. Z nią Polka jeszcze nie grała

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W drugiej rundzie turnieju singla kobiet na Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu rywalką Igi Świątek będzie Diane Parry. Francuzka pokonała Nadię Podoroską z Argentyny po niezwykle wyrównanym starciu.

Iga Świątek

Iga Świątek – Diane Parry w II rundzie turnieju olimpijskiego

W sobotę Iga Świątek awansowała do drugiej rundy turnieju olimpijskiego na kortach Rolanda Garrosa. Liderka rankingu WTA pokonała Irinę-Camelię Begu z Rumunii 6:2, 7:5. Trzeba przyznać, że Rumunka sprawiła Polce dużo problemów – zwłaszcza w drugim secie.

Tym razem na drodze faworytki do złotego medalu stanie Diane Parry. Francuzka okazała się lepsza od Nadii Podoroskiej z Argentyny, choć było to niezwykle wyrównane spotkanie. Trwało ono aż dwie godziny i 17 minut. To całkiem dużo, jak na dwa sety. Reprezentantka Francji wygrała pierwszego seta dopiero po tie-breaku. W drugim secie pokonała swoją przeciwniczkę 7:5.

Dobrą wiadomością dla Świątek jest to, że mecz został zaplanowany na 29 lipca (poniedziałek). Oznacza to, że Parry może nie mieć czasu na regenerację przed starciem z najlepszą tenisistką na świecie.

Najbliższa rywalka Świątek może być dla niej ciekawym wyzwaniem. Obie zawodniczki jeszcze ze sobą nie grały. Francuzka plasuje się na 52. pozycji w rankingu WTA. Ma na swoim koncie dwa triumfy w turniejach rangi WTA 125. Może się też pochwalić tym, że w 2019 była liderką juniorskiego rankingu WTA.