HomeInne sportyMamy pierwszy medal na Igrzyskach Olimpijskich! Srebro Klaudii Zwolińskiej

Mamy pierwszy medal na Igrzyskach Olimpijskich! Srebro Klaudii Zwolińskiej

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

Klaudia Zwolińska jest pierwszą Polką, która zdobyła medal na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Reprezentantka Polski sięgnęła po srebro w kajakowych zawodach K-1.

Klaudia Zwolińska

Klaudia Zwolińska wicemistrzynią olimpijską

W sobotnich kwalifikacjach Klaudia Zwolińska pokazała, że jest jedną z kandydatek do zdobycia medalu. Ukończyła zawody z czasem 93,03. Dało jej to pewny awans do półfinału K-1. Na kolejnym etapie jej czas był gorszy o prawie siedem sekund. Mimo tego zajęła drugie miejsce w półfinale. Lepszy wynik zanotowała jedynie Ricarda Funk. Niemka była szybsza o niecałe pół sekundy.

W wielkim finale Zwolińska startowała jako przedostatnia zawodniczka. Jeśli chodzi o przebieg zawodów, na prowadzeniu długo utrzymywała się Jessica Fox, a więc zwyciężczyni kwalifikacji. Australijka uzyskała czas 96,08. Fox miała więc kilka sekund przewagi nad resztą stawki.

Polska wicemistrzyni świata z 2023 świetnie rozpoczęła wyścig. Na pierwszym etapie prowadziła z Jessicą Fox. Ostatecznie skończyła jednak wyścig ze stratą ok. 1,5 sekundy do liderki. Mimo tego było jasne, że Zwolińska zdobędzie swój pierwszy medal na Igrzyskach Olimpijskich. Kolor krążka zależał jednak od Ricardy Funk, która była ostatnia na liście zawodniczek. Niemka zahaczyła głową o jedną z bramek, co skutkowało karą 50 sekund. Tym samym Klaudia Zwolińska została wicemistrzynią olimpijską, a także pierwszą Polką, która z Paryża wraca z medalem.