HomeTenisWielkie zwycięstwo Magdy Linette. Będzie “polski” mecz na Igrzyskach Olimpijskich!

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W pierwszej rundzie turnieju olimpijskiego w grze pojedynczej kobiet Magda Linette pokonała Mirrę Andriejewą 6:3, 6:4. Tym samym Polka kontynuuje swoją serię zwycięstw.

Magda Linette

CTK / Alamy

Triumf Linette w starciu z wyżej sklasyfikowaną przeciwniczką

Magda Linette może mówić o dużym szczęściu. Dzięki pomocy Rafała Brzoski udało jej się dotrzeć na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W pierwszej rundzie turnieju na kortach Rolanda Garrosa czekała na nią Mirra Andriejewa. 17-latka miała już okazję grać w Paryżu. Podczas czerwcowego French Open awansowała aż do półfinału.

Rosjanka od początku chciała podyktować Linette trudne warunki. Postawiła się Polce już w gemie otwarcia, lecz doświadczonej tenisistce udało się wyjść z opresji. Następnie reprezentantka Polski przełamała Andriejewą w jej pierwszym gemie serwisowym. Chwilę później prowadziła już 3:0.

Nastolatka próbowała wrócić do gry. Przy stanie 3:1 mogła nawet odrobić stratę przełamania, lecz zwyciężczyni turnieju rangi WTA 250 w Pradze nie dawała za wygraną. Cały czas utrzymywała swoje podanie i wygrała pierwszego seta 6:3 po niecałych 40 minutach gry.

W drugi set znacznie lepiej weszła Linette. Tenisistka z piątej dziesiątki rankingu WTA przełamała wyżej klasyfikowaną rywalkę przy pierwszej okazji. Po chwili wygrała swój gem serwisowy, powiększając tym samym przewagę nad Rosjanką. W czwartym gemie drugiego seta nastąpił przełom. Po długiej walce Andriejewa wykorzystała swojego pierwszego break-pointa w tym spotkaniu. Rosjanka dokonała zatem rewanżu na Linette.

Radość 17-latki nie trwała jednak długo. Już chwilę później Linette wygrała cztery punkty z rzędu i cieszyła się z kolejnego przełamania. Pod koniec meczu rosyjska zawodniczka rozpoczęła ostatni zryw. Polska zawodniczka momentami nie radziła sobie z jej serwisem. Nie przeszkodziło jej to jednak w awansie do następnej rundy. Jej kolejną przeciwniczką będzie Jasmine Paolini, która rozkochała w sobie polskich kibiców. Włoszka polskiego pochodzenia pokonała Anę Bogdan z Rumunii 7:5, 6:3.

Magda Linette – Mirra Andriejewa 6:3, 6:4