HomePiłka nożnaBezbarwny powrót na krajowe podwórko. Wisła remisuje z Polonią

Bezbarwny powrót na krajowe podwórko. Wisła remisuje z Polonią

Wisła Kraków zremisowała z Polonią Warszawa 0:0 w meczu drugiej kolejki Betlic 1. ligi. Gospodarze od 55. minuty grali w osłabieniu.

Wisla Krakow - Polonia Warszawa

Wisła Kraków wraca do ligowej rzeczywistości

Wisła Kraków w poprzedniej kolejce Betlic 1. ligi pauzowała z uwagi na grę w eliminacjach do Ligi Europy. Z kolei Polonia Warszawa przegrała na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków 0:1.

Spotkanie na Stadionie imienia Henryka Reymana lepiej rozpoczęli gospodarze. W 23. minucie kapitan Angel Rodado (nieobecność Alana Urygi) zagrał do Oliviera Sukiennickiego. Były zawodnik Stali Stalowa Wola oddał strzał, który nieznacznie minął bramkę Mateusza Kuchty. Goście obudzili się w 36. minucie za sprawą Ikaya Durmusa. Nowy nabytek Czarnych Koszul nie zdołał jednak skierować piłki do siatki po wcześniejszym podaniu wzdłuż bramki Michała Bajdura.

Po zmianie stron, a dokładnie w 47. minucie blisko strzelenia gola samobójczego był Joseph Colley. Niefortunna interwencja stopera Białej Gwiazdy zakończyła się jedynie rzutem rożnym dla rywali. Dziesięć minut później podopieczni Kazimierza Moskala zostali zmuszeni do gry w osłabieniu. Wiktor Biedrzyczki sfaulował Łukasza Zjawińskiego, a z uwagi na to, że napastnik Polonii wychodził sam na sam z Cziczkanem to arbiter Tomasz Wajda nie mógł podjąć innej decyzji niż czerwona kartka. Następnie z rzutu wolnego huknął Durmus i 13-krotnych mistrzów kraju uratowała poprzeczka. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami. Na zapleczu Ekstraklasy Wisła zajmuje 12. miejsce (jeden punkt oraz zaległe starcie z ŁKS-em Łódź). Polonia jest 13. i ma na swoim koncie również jedno oczko.

Wisła Kraków – Polonia Warszawa 0:0
Żółte kartki: Jaroch , Baena, – Hoxhallari, Zjawiński, Bajdur, Poczobut
Czerwona kartka: Biedrzycki (Wisła Kraków)
Wyjściowy skład Wisły Kraków: Cziczkan – Jaroch, Biedrzycki, Colley, Mikulec – Kutwa, Sapała – Baena, Sukiennicki, Młyński – Rodado
Wyjściowy skład Polonii Warszawa: Kuchta – Cisse, Grudniewski, Hoxhallari – Predenkiewicz, Poczobut, Koton, Durmus – Bajdur, Terpiłowski, Zjawiński

Trent Alexander-Arnold chciał kupić klub od Polaka! Gigantyczne pieniądze na stole