HomePiłka nożnaCo za mecz w Radomiu! Jagiellonia wygrywa po golu w końcówce [WIDEO]

Co za mecz w Radomiu! Jagiellonia wygrywa po golu w końcówce [WIDEO]

W drugim sobotnim spotkaniu PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom przegrał 2:3 z mistrzem Polski – Jagiellonią Białystok. Gola na wagę trzech punktów strzelił rezerwowy – Miki Villar.

Lukasz Laskowski / PressFocus

Jarosław Kubicki show

Mistrzowie Polski jak dotąd suchą stopą przeszli przez pierwsze dwa spotkania nowego sezonu. Białostoczanie pokonali w inauguracyjnej kolejce Puszczę Niepołomice 2:0, a kilka dni później pewnie ograli litewskie FK Poniewież w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Jednak mecz w Radomiu wcale nie musiał się okazać równie lekki i przyjemny. W końcu drużyna Bruno Baltazara po dobrych zawodach ograła w 1.kolejce GKS Katowice.

I w rzeczy samej, Radomiak od początku starał się narzucić trudne warunki mistrzowi naszego kraju. Jednak, gdy “Warchoły” zbliżały się już do pola karnego Jagi to brakowało decyzyjności czy też umiejętności zaskoczenia przeciwnika. Białostoczanie przetrwali trudniejszy początek i z każdą minutą wyglądali coraz lepiej. W 34. minucie po podaniu Jesusa Imaza kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Jarosław Kubicki. W efekcie czego, Jaga na kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę objęła prowadzenie.

Chwilę później, były gracz Lechii Gdańsk ponownie wpisał się na listę strzelców po równie znakomitym uderzeniu. Jagiellonia wyglądało na coraz pewniejszą siebie i na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. Jednak, żeby wywieść trzy punkty z Radomia, trzeba było jeszcze zagrać co najmniej przyzwoitą drugą odsłonę.

Miki Villar bohatem Jagi

Gospodarze po przerwie wyglądali znacznie lepiej i szybko zdołali zdobyć bramkę kontaktową. W 52. minucie rzut karny po faulu Sławomira Abramowicza na gola zamienił Leonardo Rocha. W 77. minucie padł drugi gol dla drużyny z Radomia – strzelcem ponownie był Rocha, który tym razem wykorzystał zamieszanie w polu karnym “Jagi” po dośrodkowaniu z lewej flanki.

Jagiellonia zabrała się z powrotem do roboty, by w 88. minucie po raz kolejny wyjść na prowadzenie. Miki Villar wykorzystał prostopadłe podanie Nguiamby strzelając po długim słupku. Tym razem Radomiakowi nie udało się odrobić strat i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla “Dumy Podlasia”.

Radomiak 2:3 Jagiellonia Białystok (Leonardo Rocha 52′, 77′; Jarosław Kubicki 34′, 40′, Miki Villar 88′)