HomePiłka nożnaWieczysta się zrehabilitowała. Pierwsza wygrana w drugiej lidze [WIDEO]

Wieczysta się zrehabilitowała. Pierwsza wygrana w drugiej lidze [WIDEO]

Źródło: X

Wieczysta Kraków wygrała 1:0 z wyjazdowym starciu z rezerwami Zagłębia Lubin w ramach drugiej kolejki Betclic 2. Ligi. Jedynego gola w meczu strzelił Michał Pazdan w 80. minucie.

Krzysztof Porebski / PressFocus

Historyczne zwycięstwo Wieczystej

KS Wieczysta Kraków poprzedni sezon grupy czwartej w trzeciej lidze zakończyła na pierwszej lokacie z ośmiopunktową przewagą nad drugą Siarką Tarnobrzeg. Drużyna prowadzona przez Sławomira Peszkę dostała się tym samym do drugiej ligi.

W swoim pierwszym spotkaniu na tym poziomie rozgrywkowym Wieczysta musiała uznać wyższość Resovii. Drużyna z Rzeszowa wygrała na terenie krakowskiego klubu 1:0 za sprawą gola Macieja Górskiego. W drugą kolejkę zespół Peszki wszedł z misją zrehabilitowania się za wcześniejszą porażkę.

Mecz Wieczystej z rezerwami Zagłębia Lubin był zacięty, gdyż pierwsza bramka padła dopiero w 80 minucie. To wtedy Michał Pazdan zdołał wyprowadzić krakowski zespół na prowadzenie po silnym strzale głową. Cztery minuty później Dominik Gregorski, zawodnik który wszedł w 62. minucie, zobaczył drugą żółtą kartkę tym samym osłabiając Zagłębie. Starcie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Wieczystej.

W następnej kolejce Betclic 2. Ligi Wieczysta zmierzy się w domowym meczu z rezerwami ŁKS-u Łódź. Mecz odbędzie się w sobotę, trzeciego sierpnia, o godzinie 12:00.