HomeSiatkówkaIO 2024: Szybko, łatwo i przyjemnie. Polacy deklasują Egipcjan

IO 2024: Szybko, łatwo i przyjemnie. Polacy deklasują Egipcjan

Reprezentacja Polski wygrała z reprezentacją Egiptu 3:0 w pierwszym spotkaniu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Polscy siatkarze Memoriał Wagnera

Polacy nauczycielami siatkówki

Na początku pierwszego seta asem serwisowym popisał się Mateusz Bieniek. Egipcjanie odpowiedzieli udaną zagrywką Mohameda Doli. Przy stanie 12:10 po raz kolejny dała o sobie znać zagrywka Bieńka, a Polacy rozpoczęli marsz po zwycięstwo. Następnie Wilfredo Leon kiwnął z wysokiej piłki i reprezentacja Polski miała piłkę setową, którą wykorzystał atakiem ze środka po bloku niezawodny Bieniek. Druga partia do pewnego momentu była wyrównana. Przy wyniku 10:10 sprawy w swoje ręce wziął Leon, który wykorzystał dwa ataki z lewego skrzydła oraz zapunktował zagrywką. Chwilę później w jego ślady poszedł Marcin Janusz i podopieczni Nikoli Grbicia prowadzili 15:13, a finalnie zwyciężyli 25:19.

Trzeci set był tylko formalnością. W ataku brylował Aleksander Śliwka, a swoje punkty dołożył również Łukasz Kaczmarek. To właśnie po jego zagrywce prowadziliśmy 17:11. Piłkę meczową wykorzystał Śliwka. Kolejnym rywalem Polaków w fazie grupowej paryskich igrzysk będzie Brazylia (31.07, 09:00) oraz Włochy (03.08, 17:00). Natomiast mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 5 sierpnia.

Polska – Egipt 3:0 (25:21, 25:19, 25:13)