HomeInne sportySkoki narciarskie: Daniel Huber wygrał niedzielne zawody, Stefan Kraft najlepszy w Raw Air

Źródło: Eurosport

Austriak Daniel Huber wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Vikersund. W cyklu Raw Air najlepszy był Stefan Kraft. Aleksander Zniszczoł ukończył niedzielne zmagania na 7. lokacie.

Daniel Huber

IMAGO / Thomas Bachun

Stefan Kraft z triumfem w Raw Air

Na mamuciej skoczni w Vikersund, został rozegrany nietypowy, trzyseryjny konkurs zaliczany do cyklu Raw Air. W pierwszej serii wzięło udział 30 skoczków, w tym czterech Polaków – Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Zniszczoł. Tylko ten ostatni zdołał awansować do drugiej serii, lądując na 243 metrze. Tym samym pobił rekord życiowy i z podniesionym czołem mógł przygotowywać się do dalszej części norweskich zawodów.

Zniszczoł w drugim skoku osiągnął 217,5 m i zajmował wysoką szóstą lokatę. Polak w finałowej serii poleciał na 220 m. W rezultacie zajął w zaciętym konkursie 7. miejsce. Bezkonkurencyjny na skoczni był Daniel Huber, który wyprzedził Stefana Krafta, a na najniższym miejscu podium był Słoweniec Domen Prevc. Cały cykl Raw Air wygrał z kolei Kraft, który w tej klasyfikacji zdołał wyprzedzić Petera Prevca i Hubera. Kapitalne skoki Zniszczoła pozwoliły, by ukończyć rywalizację w turnieju na 9. miejsca. Za tydzień zakończenie sezonu w Planicy.

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?