HomeSiatkówkaWłosi górą w starciu grupowych rywali Polski! Ważny mecz dla układu tabeli

Włosi górą w starciu grupowych rywali Polski! Ważny mecz dla układu tabeli

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W pierwszym meczu grupy B siatkarskiego turnieju na Igrzyskach Olimpijskich reprezentacja Włoch pokonała Brazylię 3:1. “Canarinhos” muszą więc wygrać z Polską, jeśli chcą zostać w Paryżu.

Siatkarska reprezentacja Włoch

Włochy lepsze od Brazylii

Zmagania w grupie B rozpoczął mecz dwóch siatkarskich potęg, a więc Włochów i Brazylijczyków. W spotkanie lepiej weszli “Canarinhos”. Siatkarze Bernando Rezende prowadzili 18:15, lecz w kluczowym momencie wypuścili pierwszego seta z rąk, co dało zwycięstwo mistrzom świata.

Zupełnie odwrotny przebieg miał drugi set. Tym razem to Włosi kontrolowali przebieg wydarzeń. Prowadzili już nawet 19:14. Wtedy do głosu doszli siatkarze z Ameryki Południowej. Zdołali oni odwrócić losy drugiego seta. Mało tego, mieli nawet piłkę setową. Włosi mieli jednak przewagę w postaci kapitalnie dysponowanego Alessandro Michieletto, który pomógł Włochom wygrać kolejnego seta.

Włochom nie udało się jednak wygrać spotkania w trzech setach. Obudził się debiutujący na igrzyskach Darlan Souza. Dzięki młodemu atakującemu Brazylia wreszcie zrewanżowała się swojemu rywalowi wygrywając trzeciego seta 25:18. Taki zryw nie wystarczył jednak na wicemistrzów Europy. W ostatnim secie Brazylijczycy walczyli z całych sił, lecz nie byli w stanie dogonić Włochów, którzy wypracowali sobie przewagę kilku “oczek”.

Drużyna Ferdinanda De Giorgiego pokazała, że w Paryżu trzeba będzie się z nią liczyć. Problem mają z kolei Brazylijczycy, dla których mecz z Polską będzie starciem z kategorii “być, albo nie być”. Hitowe spotkanie rozpoczyna się 31 lipca (środa) o godzinie 9:00.

Do fazy pucharowej turnieju igrzysk awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, a także dwie najlepsze ekipy z trzeciego miejsca. Co ciekawe, pary ćwierćfinałowe będą ustalane na podstawie rankingu najlepszych drużyn. Będą zatem liczyć się punkty, a także liczba wygranych setów.

Włochy – Brazylia 3:1 (25:23, 27:25, 18:25, 25:21)

UEFA reaguje na pomysł brytyjskich polityków. Grozi Anglikom wyrzuceniem z rozgrywek
Superkomputer stawia sprawę jasno. Oto drużyna, która wygra Ligę Mistrzów!
Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli