HomeTenisIga Świątek z pierwszym zwycięstwem na IO! Pokonała Irinę Begu

Iga Świątek z pierwszym zwycięstwem na IO! Pokonała Irinę Begu

Iga Świątek rozpoczyna Igrzyska Olimpijskie od zwycięstwa. Polka pokonała Rumunkę Irinę Begu 6:2, 7:5.

Iga Świątek

BSR Agency / Alamy

Pierwszy set Polka zaczęła nieźle. Wyszła na prowadzenie 2:0. Później jednak do głosu doszła Rumunka. Wyrównała stan gry, lecz stać ją było tylko na tyle. Świątek dokończyła pierwszą część spotkania i wygrała 6:2.

W drugim sekcie panie również doprowadziły do remisu 2:2 w gemach. Doświadczona tenisistka z Bukaresztu nie dawała za wygraną. Zdołała dogonić Świątek do wyniku 3:3. W pewnym momencie prowadziła nawet 5:3. Nie była jednak w stanie dokończyć seta. Polska tenisistka wróciła i wyrównała na 5:5.

Świątek wygrała jednak dwa kolejne gemy i zwyciężyła 7:5, a w konsekwencji pokonała Rumunkę. Nie straciła koncentracji, dokończyła mecz, choć wcześniej miała niekiedy problemy z grą Begu.

Świątek chce pobić wynik z Tokio

W kolejnej fazie turnieju Świątek zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Nadia Podoroska – Diane Parry.

Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku Świątek odpadła z turnieju gry pojedynczej już w drugiej rundzie fazy początkowej. Uległa wtedy Hiszpance Pauli Badosie 3:6, 6:7.

Iga Świątek – Irina Begu 2:0 (6:2; 7:5)

Nietypowa rola Wojciecha Szczęsnego. Wziął udział w teledysku znanego rapera [WIDEO]
UEFA reaguje na pomysł brytyjskich polityków. Grozi Anglikom wyrzuceniem z rozgrywek
Superkomputer stawia sprawę jasno. Oto drużyna, która wygra Ligę Mistrzów!
Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!