HomeTenisWTA Praga Open: Linette wygrywa z Tomową po wyrównanym meczu! Polka awansuje do półfinału

Magda Linette w ćwierćfinale turnieju Praga Open mierzyła się z Wiktorią Tomową. Mecz zakończył się zwycięstwem Polki 2:1 (4:6, 6:3, 6:2)

Magda Linette

Action Plus Sports Images / Alamy

Linette zagra o finał Praga Open

Pierwszy set rozpoczął się od zaciętego gema, a po sześciu równowagach prowadzenie w meczu objęła Bułgarka. Następnie Polka doprowadziła do wyrównania dzięki zagraniu po linii i zakończeniu wymiany przy siatce. Później oglądaliśmy kolejne trzy przełamania i Tomowa prowadziła 3:2.

Linette próbowała jeszcze powalczyć i po wyrównanej grze doprowadziła w pewnym momencie do wyniku 4:4. Wtedy jednak lepsza okazała się Bułgarka, która zgarnęła dwa kolejne gemy i zamknęła pierwszą partię.

Drugi set także był zacięty i obie panie grały na wyrównanym poziomie. Po dwóch przełamaniach na samym początku lepszy moment złapała Linette, która doprowadziła do wyniku 4:2. Tomowa odegrała się jej jeszcze jednym gemem, ale na tym skończyły się jej zdobycze w tym secie. Linette wygrała drugą partię 6:3.

Do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był zatem trzeci set, który rozpoczął się od wygranego gema przez Bułgarkę. Wtedy jednak na wysoki poziom weszła Polka, która wygrała kolejne cztery gemy i zaczęła pewnie zmierzać po awans do kolejnej rundy turnieju w Czechach.

Tomowa skróciła jeszcze dystans wygranym przełamaniem na 4:2, ale to nie przeszkodziło Linette w dokończeniu meczu. Polka najpierw przełamała rywalkę, a potem po wyrównanym gemie domknęła seta, który zakończył się jej wygraną 6:2.

Linette awansowała do półfinału Praga Open. 32-latka o wielki finał powalczy ze zwyciężczynią pary Linda Noskova – Ella Seidel. Na tym samym etapie turnieju jest także inna Polka, Magdalena Fręch, która pokonała Anhelinę Kalininę.

Magda Linette – Wiktoria Tomowa (4:6, 6:3, 6:2)

Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli