HomePiłka nożnaKoncert Jagiellonii na Litwie! Show Imaza i niemal pewny awans do 3. rundy el. LM [WIDEO]

Jagiellonia Białystok rozbiła FK Poniewież na wyjeździe aż 4:0 i zrobiła bardzo duży krok w kierunku awansu do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Bohaterem drużyny Adriana Siemieńca był Jesus Imaz, który w pierwszej połowie ustrzelił hat-tricka.

Jagiellonia

Paulius Zidonis / PressFocus

Kapitalna połowa i hat-trick Imaza

Przed pierwszym gwizdkiem tak naprawdę wszystko wskazywało na to, że Jagiellonia nie powinna mieć większych problemów z mistrzem Litwy. FK Poniewież zajmuje obecnie ostatnie, 10. miejsce w tabeli A Lygi (rozgrywki grane systemem wiosna-jesień), natomiast drużyna Adriana Siemieńca rozpoczęła sezon od zwycięstwa 2:0 nad Puszczą Niepołomice.

Wspieranie przez sporą grupę kibiców goście szybko zdołali potwierdzić status faworyta i już w 15. minucie wyszli na prowadzenie. Afimico Pululu świetnie zastawił się w polu karnym i dograł na wolne pole do Kristoffera Hansena. Ten z kolei zauważył Jesusa Imaza, który po szybkim podaniu bez większego kłopotu znalazł drogę do bramki.

Przewaga Jagiellonii była bezdyskusyjna, a efektem tego były kolejne trafienia Jesusa Imaza, który rozgrywał swój koncert. W 28. minucie Hiszpan pięknie uderzył z powietrza, nie dając szans bramkarzowi rywala. Niespełna dwie minuty później z kolei po świetnej akcji Pululu Imaz skompletował hat-tricka, ponownie wykorzystując złe ustawienie defensywy FK Poniewież.

Hansen ustala rezultat

Całkowita dominacja mistrzów Polski w pierwszej połowie najpewniej sprawiła, że Adrian Siemieniec zmienił nieco nastawienie zespołu na drugą część meczu. Po zmianie stron Jagiellonia nie szukała już za wszelką cenę kolejnych trafień, ale na tyle kontrolowała przebieg spotkania, że gospodarze mogli jedynie ograniczać się do sporadycznych prób zagrożenia bramce Sławomira Abramowicza.

W 59. minucie gospodarze oddali pierwszy celny strzał, ale Jovan Cadjenovic trafił prosto w bramkarza Jagiellonii. W międzyczasie na murawie pojawili się m.in. sprowadzeni latem Miki Villar i Lamine Diaby-Fadiga, który pokazali się z bardzo dobrej strony w ligowym starciu z Puszczą Niepołomice. Choć obaj byli aktywni, to nie oni stworzyli akcję bramkową na 4:0.

W 80. minucie Michal Sacek poradził sobie z rywalami i dograł na prawą stronę pola karnego do Kristoffera Hansena, a ten precyzyjnym strzałem po długim słupku podwyższył prowadzenie mistrzów Polski. “Jaga” spokojnie dowiozła wysokie prowadzenie do końca i wypracowała sobie imponującą przewagę przed przyszłotygodniowym rewanżem.

FK Poniewież – Jagiellonia Białystok 0:4
Gole: Imaz 15′, 28′, 29′, Hansen 80′
Żółte kartki: Gussias – Moutinho
Wyjściowy skład FK Poniewież: Timbur – Mazan, Klimavicius, Dubra, Rasimavicius – Gorobsov, Cadjenovic, De Vega, Palacios-Martinez, Veliulis – Gussias
Wyjściowy skład Jagiellonii: Abramowicz – Moutinho, Skrzypczak, Dieguez, Sacek – Hansen, Nene, Romanczuk, Marczuk – Imaz, Pululu