HomePiłka nożnaWymarzony początek! Mistrzowie Polski demolują Litwinów [WIDEO]

Wymarzony początek! Mistrzowie Polski demolują Litwinów [WIDEO]

Źródło: TVP Sport – X

Kapitalnie ułożyła się dla Dumy Podlasia pierwsza połowa rywalizacji w ramach 2.rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Jagiellonia prowadzi z FK Poniewież po hat-tricku Jesusa Imaza.

Jagiellonia Białystok

Jagiellonia prowadzi na Litwie

Drużyna Adriana Siemieńca późnym wtorkowym popołudniem rozpoczęła walkę o europejskie puchary. Po zwycięstwie na inaugurację w Ekstraklasie przyszedł czas na konfrontację z mistrzem Litwy – FK Poniewież, który dość niespodziewanie wyeliminował w 1.rundzie fińskie HJK Helsinki.

Wsparta ogromną rzeszą swoich kibiców “Duma Podlasia” lepiej weszła w mecz próbując narzucić od początku swoje warunki. Faworyci swoją przewagę udokumentowali w 15 minucie za sprawą Jesusa Imaza. Gwiazda Jagielloni na tym nie zakończyła strzelania w pierwszej połowie. W 28.minucie Hiszpan zdobył drugą bramkę, a minutę później skompletował hat-tricka.

Pierwsza połowa dla mistrzów Polski ułożyła się najlepiej jak mogła. Jagiellonia jest na dobrej drodze do awansu do kolejnej rundy prowadząc 3:0 z mistrzami Litwy.

Kulisy wyboru Thomasa Tuchela. Jak wyglądała sprawa z innymi kandydatami?