HomeTenisMagda Linette wygrywa z Rebeką Masarovą! Polka gra dalej w Praga Open

Magda Linette wygrywa z Rebeką Masarovą! Polka gra dalej w Praga Open

Magda Linette bierze udział w turnieju Praga Open. Polka w starciu 1/8 finału pokonała Hiszpankę, Rebekę Masarovą 2:0 (6:3, 6:4).

Magda Linette

LFP / Alamy

Linette gra dalej

Magda Linette przygotowuje się do nadchodzących i długo wyczekiwanych igrzysk olimpijskich, na których ma zamiar przełamać złą passę wyników. 32-latka próbuje wejść w rytm i złapać odpowiednią formę grając w turnieju Praga Open. Tam w 1/8 finału jej rywalkom była Rebeka Masarova. W poprzedniej rundzie pokonała natomiast 2:0 Niemkę, Monę Barthel.

Polka dobrze rozpoczęła rywalizację z Hiszpanką. Początek był bardzo wyrównany, ale Linette zdołała przełamać rywalkę w ósmym gemie i moment po tym domknęła pierwszego seta, którego wygrała 6:3.

Drugi set także rozpoczął się na wyrównanym poziomie, ale tym razem przełamanie przyszło o wiele szybciej, bo już w trzecim gemie. Ponownie było ono na korzyść Polki. Niedługo potem tego samego dokonała jednak jej rywalka i mieliśmy wynik 3:3.

Linette natomiast momentalnie się odegrała i kolejny raz wyszła na prowadzenie przy serwisie Masarovej. To nie trwało jednak długo, ponieważ momentalnie ponownie przełamała ją Hiszpanka, aczkolwiek po chwili znów gem padł łupem tenisistki z Polski i doprowadziła do wyniku 5:4. W ostatnim gemie dość sprawnie 32-latka poradziła sobie ze swoją rywalką i przypieczętowała zwycięstwo.

Magda Linette tym samym awansowała do kolejnej rundy Praga Open. Tam natomiast czeka ją starcie z wygraną tenisistką z pary Jana Fett – Wiktoria Tomowa.

Magda Linette – Rebeka Masarova 6:3, 6:4

Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli