Źródło: Lech Poznań

Jan Urban podkreślił, że jego drużynę zgubiły sparingi, ponieważ wyglądały naprawdę dobrze i nie zapowiadały słabej formy Górnika w pierwszej kolejce sezonu. Były reprezentant Polski wziął udział w pomeczowej konferencji prasowej, transmitowanej na kanale Lecha Poznań.

Jan Urban

Bezzębny Górnik Zabrze

Górnik Zabrze przegrał z Lechem Poznań 0:2 w pierwszej kolejce nowego sezonu Ekstraklasy. Podopieczni Nielsa Frederiksena kontrolowali przebieg spotkania, a gole Mikaela Ishaka i Dino Hoticia sprawiły, że Kolejorz zdobył pierwsze trzy punkty za kadencji duńskiego szkoleniowca.

Na pomeczowej konferencji prasowej grę swojego zespołu podsumował Jan Urban, który nawiązał do letniego okresu przygotowawczego. – Zgubiły nas sparingi, bo one wyglądały naprawdę dobrze. Dziś wyglądało to zupełnie inaczej. Musimy się przyznać do tego, że pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Lech miał przewagę w posiadaniu piłki, ale nie było wielkich sytuacji. Jedynie rzut karny i okazja Velde, a nasz bramkarz obronił ten strzał. W drugiej połowie wyglądało to dużo lepiej, na początku zrobiliśmy trzy zmiany, ale byliśmy trochę bezzębni. 2-3 sytuacje to trochę mało, żeby zapunktować na Lechu – podkreślił 62-latek.

Górnik rozpoczął przygotowania do bieżącego sezonu od zwycięstwa z Odrą Opole (2:1). Następnie zremisował z WSG Tirol (1:1), przegrał z FC Basel (1:2) oraz okazał się lepszy od FC Kosice (1:0) i Karlsruher (3:0). Ekipa z Górnego Śląska w drugiej kolejce zagra na wyjeździe z Puszczą Niepołomice (26.07, 18:00).