HomePiłka nożnaPiast prowadził, ale… jak zwykle zremisował. Cracovia ratuje punkt w końcówce [WIDEO]

Cracovia zremisowała przed własną publicznością 1:1 z Piastem Gliwice, a gola na wagę jednego punktu strzelił debiutujący Mick van Buren. Gospodarze nie zachwycali przez cały mecz, ale w kluczowym momencie zdołali zmienić wynik.

Cracovia - Piast

Krzysztof Porebski / PressFocus

Felix dał prowadzenie Piastowi

W poprzednim sezonie Cracovia dopiero w ostatniej kolejce utrzymała się w PKO BP Ekstraklasie, kończąc rozgrywki na 13. miejscu. Piast Gliwice miał nieco więcej spokoju i zajął 10. miejsce. Choć nie jest to duża różnica, w pierwszym sobotnim spotkaniu 1. kolejki była ona mocno widoczna pod względem prezentowanej jakości.

Od samego początku lepsze wrażenie pod względem kreacji gry i aktywności w ofensywie wykazywał Piast Gliwice. Nagrodę za to otrzymał już w 18. minucie. Po wrzutce w pole karne i próbie strzału Tomasa Huka, piłka spadła pod nogi Jorge Felixa. Hiszpan urwał się obrońcom Cracovii i bez większego problemu wpakował piłkę do siatki.

Krakowska drużyna nie miała absolutnie nic do zaoferowania w ataku. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszej połowie nie oddała ani jednego celnego strzału, a jedyna próba Michała Rakoczego nie mogła w żadnym stopniu zagrozić Frantiskowi Plachowi. Piast z kolei miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale ostatecznie do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Mick van Buren ratuje remis dla Cracovii

Na drugą połowę trener Dawid Kroczek od razu wprowadził dwóch debiutantów – Micka van Burena i Amira Al-Ammariego. Holender niemal od razu dał sygnał do zmiany, bowiem w 48. minucie oddał pierwszy strzał, jeśli chodzi o gospodarzy, ale piłka w dość dużej odległości przeleciała nad poprzeczką.

W kolejnych fragmentach meczu jego obraz nie uległ jednak zbyt wyraźnej zmianie. Cracovia w dalszym ciągu, delikatnie mówiąc, nie przekonywała w ofensywie, natomiast goście co jakiś czas tworzyli sobie kolejne szanse do podwyższenia wyniku. Tak jak w pierwszej połowie, Piast sprawiał znacznie lepsze wrażenie i wydawało się, że bez większego kłopotu dowiezie zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

W 89. minucie Mateusz Bochnak zagrał ze skrzydła w pole karne w kierunku Benjamina Kallmana. Fin wygrał pojedynek z Jakubem Czerwińskim, po czym dograł do debiutującego Micka van Burena, a ten bez problemu wpakował ją do pustej bramki. W ostatniej akcji bardzo bliski strzelenia gola na 2:1 był Damian Kądzior, który próbował z rzutu wolnego, ale zabrakło mu dosłownie centymetrów.

Cracovia – Piast Gliwice 1:1
Gole: van Buren 89′ – Felix 18′
Żółte kartki: Glik, Olafsson – Czerwiński
Wyjściowy skład Cracovii: Ravas – Jaroszyński, Ghita, Glik, Olafsson, Kakabadze – Knap, Sokołowski – Rakoczy, Kallman, Rózga
Wyjściowy skład Piasta: Plach – Huk, Czerwiński, Mosór, Pyrka – Tomasiewicz, Dziczek, Ameyaw, Felix, Chrapek – Piasecki