HomeKoszykówkaLeBron James uratował USA przed porażką z Sudanem Południowym! [WIDEO]

LeBron James uratował USA przed porażką z Sudanem Południowym! [WIDEO]

Źródło: ESPN

To mogło być jedno z najważniejszych zwycięstwo w historii południowosudańskiej koszykówki! Afrykańska drużyna długo prowadziła z USA w sparingu, by ostatecznie przegrać 100:101 po celnym trafieniu LeBrona Jamesa na osiem sekund przed końcem.

LeBron James

LeBron James (fot. Associated Press / Alamy)

Sudan Południowy o krok od wielkiej sensacji!

Kibice w londyńskiej hali O2 – a wśród nich także Jeremy Sochan – mogli być w sobotę świadkami ogromnej sensacji. Amerykańska kadra, która weszła w ostatni etap przygotowań do igrzysk w Paryżu, ledwo uniknęła porażki z Sudanem Południowym! Afrykańska reprezentacja to bardzo młody twór, lecz mimo tego jej zawodnicy z wielką odwagą stanęli naprzeciwko USA. Do przerwy mieli 14 punktów przewagi i gdyby nie szaleńczy zryw Amerykanów w drugiej połowie, to pewnie sprawiliby niespodziankę. I tak pokazali, że na turnieju olimpijskim w Paryżu – gdzie w fazie grupowej też zmierzą się z USA – nie będą wcale chłopcem do bicia.

Stany Zjednoczone przed porażką uchroniły punkty LeBrona Jamesa na osiem sekund przed końcem spotkania. W odpowiedzi afrykański zespół miał jeszcze swoje szanse, ale Sudańczykom nie udało się przeprowadzić skutecznej akcji.

LeBron James poprowadził USA do zwycięstwa

James z dorobkiem 25 punktów był najlepszym strzelcem amerykańskiej kadry. Do swojego dorobku dołożył jeszcze sześć zbiórek i siedem asyst, a w szczególności w drugiej połowie popisał się kilkoma efektownymi akcjami. 39-latek raz jeszcze przypomniał, że w jego przypadku wiek nie ma większego znaczenia, gdyż mimo upływu lat nadal jest on w stanie grać efektownie i przy tym także niezwykle efektywnie. W całym meczu skrzydłowy Los Angeles Lakers trafił 10 z 14 rzutów z gry, w tym dwie z trzech trójek.

Amerykanie po spotkaniu nie mogli się nachwalić swojego rywala, a trener Steve Kerr przyznał, że nie przygotował swoich zawodników do tego meczu w odpowiedni sposób. – Można nas pokonać, jeśli nie gramy swojej najlepszej koszykówki. A nasza najlepsza koszykówka zaczyna się w defensywie. W pierwszej połowie pozwoliliśmy im na zbyt dużo i to wykorzystali – dodał Stephen Curry, cytowany przez ESPN.

Kadra Stanów Zjednoczonych pozostaje jednak niepokonana w okresie przygotowawczym, mając na koncie cztery zwycięstwa w czterech spotkaniach. Przed nią jeszcze jeden mecz kontrolny: 22 lipca z Niemcami. Swój pierwszy mecz w turnieju olimpijskim USA zagra 28 lipca z Serbią.

Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli