HomePiłka nożnaPolski napastnik z golem! Świetnie zaczął sezon

Polski napastnik z golem! Świetnie zaczął sezon

Źródło: FC Lugano

Nie tylko Adam Buksa, nie tylko Karol Świderski. Inny polski napastnik, Kacper Przybyłko, również popisał się golem w ten weekend. To pierwsza snajpera bramka w tym sezonie.

Kacper Przybyłko

Gordon Donovan / Alamy

Kacper Przybyłko zdobył bramkę w Szwajcarii

Polscy napastnicy są w świetnej formie. W sobotę pisaliśmy o golu Adama Buksy, w niedzielę rano opisywaliśmy trafienie Karola Świderskiego. Warto poświęcić uwagę bramce, którą zdobył inny polski napastnik, Kacper Przybyłko.

31-letni snajper wpisał się na listę strzelców w pierwszym meczu ligi szwajcarskiej, w którym jego FC Lugano zmierzyło się z Grasshoppers. Zespół Polaka wygrał 2:1, a Przybyłko zdobył pierwszą bramkę, dzięki wyrównał stan spotkania. Bianconeri przechylili szalę na swoją korzyść dopiero w doliczonym czasie gry.

Ze Stanów do Szwajcarii

Przybyłko gra w Szwajcarii od połowy lutego. Wcześniej przez kilka lat bronił barw amerykańskich drużyn. Występował w Philadelphii Union i Chicago Fire FC. Na poziomie MLS rozegrał 130 meczów. Zdobył 43 bramk i zaliczył 16 asyst.

W swoich najlepszych sezonach Przybyłko potrafił w jednym sezonie notować nawet 12 czy 15 trafień. Jego forma nigdy jednak nie została nagrodzona powołaniem do reprezentacji Polski. Zawodnik urodzony w Bielefeld nie zadebiutował w seniorskiej kadrze.

Remis w derbach Madrytu! Kibice Atletico nie wytrzymali i wymusili przerwę w grze
Świetny gol Realu! Królewscy prowadzą z Atletico [WIDEO]
Ruch Chorzów z kompromitującą wpadką! Skorzystał beniaminek [WIDEO]
Jose Mourinho ukarany w kuriozalnej sytuacji! Portugalczyk chciał zamanifestować
Roman Kosecki krytycznie o klubach Ekstraklasy. Mocne słowa!
Szalony mecz w Bundeslidze! Siedem goli i niezwykły powrót
Jakub Kiwior może wrócić do składu. Arsenal ma problem
Fernandes z niesłuszną czerwoną kartką. Sędziowie VAR z blokadą z protokołu…
Wielkie pudło Sebastiana Szymańskiego! Gracz Fenerbahce nie trafił w świetnej sytuacji